piątek, 8 maja 2015

Warsztat Architektoniczny - trzecie spotkanie

WARSZTAT ARCHITEKTONICZNY – cykl warsztatów i wykładów o mieście dla dzieci i dorosłych.
Trzecie spotkanie – Przepis na miasto. 31 maja 2015 , godz. 14:30 - 17:00
Warsztat dla dzieci: Co sprawia, że ciastka bardzo nam smakują? To odpowiedni dobór składników, według przepisu. A jaki jest przepis na dobre miasto? Musi być nie tylko dobrze i funkcjonalnie zaprojektowane, ale także ładne i zadbane.  Dlaczego czasem się psuje? Jak dobrać odpowiednie składniki, aby miasto było smaczne? Prowadzi Kasia Domagalska z Fundacji HopSiup Project
Wykład dla dorosłych: Zrównoważony rozwój miasta – co to oznacza? prowadzi arch. Urszula Szabłowska z Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów.
 
Zapraszamy dzieci w wieku od 9 do 12 lat oraz wszystkich dorosłych zainteresowanych architekturą.
Wstęp na wykład jest otwarty, a na warsztaty dla dzieci obowiązują zapisy pod adresem ngrzywalska@fise.org.pl. Ilość miejsc jest ograniczona. W mailu zgłoszeniowym prosimy zaznaczyć, że chodzi właśnie o cykl architektoniczny.
Wstęp oczywiście jest bezpłatny!
Miejsce to "Warsztat Warszawski" przy pl. Konstytucji 4 (lokal na parterze budynku).

„Warsztat architektoniczny” to cykl warsztatów dla dzieci i dorosłych opowiadających o Mieście, poświęcony architekturze i projektowaniu. Przyjrzymy się Miastu z różnej odległości. Co miesiąc będziemy podejmować różne wyzwania: dowiemy się, po co jest miasto i do czego służy, jak działa, czy może być wygodnie, bezpieczne, smaczne, zrównoważone.
Dzieci zapraszamy na warsztaty kreatywne, podczas których połączymy zdobywanie wiedzy o przestrzeni Miasta z fantastyczną zabawą w architektów i projektantów. Dorośli w tym samym czasie będą mogli posłuchać wykładu przygotowanego przez  ekspertów i architektów z Mazowieckiej Izby Architektów.
Patronat medialny nad cyklem objął portal  www.dzieckowwarszawie.pl. Dziękujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz