środa, 6 maja 2015

Projekt "Zębatka" ponownie w Warsztacie!W weekend 30 i 31 maja ponownie zapraszamy do nas na warsztaty podstawowych napraw rowerowych z Projektem "Zębatka". Przede wszystkim dla dziewczyn, ale nie tylko!
Sobota – niedziela, 30.05 – 31.05

Warsztat: czyszczenie i smarowanie roweru
W programie trochę teorii (konstrukcja roweru, nazewnictwo części, jak i czym czyścić i smarować) oraz praktyka. Przyjedź na swoim rowerze i koniecznie przywieź robocze ubranie oraz rękawice, pędzel/szczoteczkę do zębów, pojemniczek plastikowy (np po jogurcie, lodach) i ewentualnie benzynę lakową/naftę/zwykłą benzynę.  Narzędzia rowerowe (klucze, śrubokręty) będą na miejscu, ale zachęcamy też do przywiezienia własnych.

Warsztat: wymiana i łatanie dętek
W programie trochę teorii (konstrukcja roweru, nazewnictwo części, rodzaje wentyli, dętek, opon) oraz praktyka. Przyjedź na swoim rowerze, nie zakładaj najczystszej białej koszuli:) Narzędzia rowerowe (klucze, łatki, łyżki do opon, pompki) będą na miejscu, ale zachęcamy też do przywiezienia własnych.

Warsztaty hamulcowe
W programie teoria (typy hamulców, mechanizm, podstawowe usterki) i praktyka (regulacja, wymiana części). Przyjedź na swoim rowerze, nie zakładaj najczystszej białej koszuli. Jeśli wiesz, że musisz w swoim rowerze wymienić którąś z części układu hamulcowego (np. linkę, pancerz, klocki) – weź nowe części ze sobą. Narzędzia będą na miejscu, ale jeśli przyniesiesz własne, nie będziesz musiał/a czekać w kolejce:)
UWAGA! Na warsztaty zapraszamy tylko posiadaczki/czy następujących typów hamulców: cantilever, v-break, hamulce szosowe symetryczne, hamulce szosowe jednostronne (jeśli nie wiesz jakie hamulce masz w swoim rowerze, porównaj je ze zdjęciami w internecie). W części praktycznej niestety NIE będziemy się zajmować hamulcami hydraulicznymi, tarczowymi, bębnowymi ani torpedo.

Program:

Sobota 30.05
10:00 - 12:30 warsztat czyszczenia i smarowania roweru (grupa dedykowana kobietom*)
13:00 - 15:30 warsztat wymiana i łatanie dętek (grupa dedykowana kobietom*)
17:00 -19:30 warsztat hamulcowy (grupa mieszana)

Niedziela 31.05
09:00-11:20 warsztat czyszczenia i smarowania roweru (grupa mieszana) BRAK MIEJSC
11:40-14:00 warsztat wymiana i łatanie dętek (grupa mieszana)
17:00- 19:30 warsztat hamulcowy (grupa dedykowana kobietom*)

* zapraszamy także osoby transseksualne i transgenderowe
Prosimy o zgłoszenia na adres ngrzywalska@fise.org.pl z podaniem dnia i godziny wybranego warsztatu. Ilość miejsc jest ograniczona (15 osób w jednej grupie), obowiązuje kolejność zgłoszeń. Udział jest oczywiście bezpłatny, można wziąć udział w kilku tematach.
Zapraszamy!

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Jedna z dziewczyn z "Projektu Zębatka" jest z Krakowa, więc szanse są :) oto namiary: projekt.zebatka@gmail.com

      Usuń