poniedziałek, 30 marca 2015

Śródmieście Działa 2015Drogie śródmiejskie organizacje pozarządowe, ta wiadomość jest skierowana przede wszystkim do Was!

Przygotowania do drugiej edycji wydarzenia "Śródmieście Działa! Święto Inicjatyw Społecznych", które w tym roku odbędzie się w sobotę 13 czerwca, toczą się pełną parą.
Prowadząca „Warsztat” Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych organizuje je ponownie razem z Dzielnicową Komisją Dialogu Społecznego w Śródmieściu. Naszym celem jest budowanie przyjaznych relacji między śródmiejskimi NGO a mieszkańcami Warszawy, a pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest lepsze poznanie się. Dlatego też chcemy przybliżyć warszawiakom działalność organizacji pozarządowych.

Śródmieście działa! będzie składać się z trzech części:
- święto inicjatyw społecznych - 13 czerwca 2015 r. (sobota) na skwerze przed „Warsztatem” przy placu Konstytucji 4 w godzinach 12.00 – 17.00. Święto będzie odbywać się w formie pikniku podzielonego na strefy tematyczne. Chcemy, żeby nasze wydarzenie było jak najbardziej dynamiczne i przyjazne tak dla biorących w nim udział organizacji jak i dla mieszkańców. Dlatego w tym roku nie będzie tradycyjnych całodziennych stoisk, tylko wspomniane strefy - każda z nich to będzie jeden namiot, w którym organizacje będą się zmieniały, organizując różnorodne warsztaty i zajęcia i w ten sposób pokazując warszawiakom, czym się zajmują. Przewidujemy siedem różnych stref, np. przeznaczoną dla dzieci czy "Infopunkt", czyli miejsce gdzie można wyłożyć materiały informacyjne i opowiadać o swojej działalności. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, napiszcie do nas!
- spotkanie integracyjne dla organizacji pozarządowych i samorządu dzielnicy, najprawdopodobniej w formie debaty albo warsztatów towarzyszących Świętu Inicjatyw Społecznych,
- gra miejska – organizowana w tym roku na Muranowie przez organizacje skupione w Lokalnym Systemie Wsparcia „Zona Muranów”.

Jako organizatorzy zapewniamy namioty, sanitariaty, prąd itp. Udział w wydarzeniu nie wiąże się z żadnymi kosztami.

W tej chwili jest nas już 40 organizacji biorących udział, ale można w każdej chwili się do nas dołączyć. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji i zgłoszenia: srodmiesciedziala@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz