środa, 25 marca 2015

Warsztat wzmacnia!

Rok 2014 w „Warsztacie” upłynął pod znakiem testowania naszej oferty kulturalnej dla mieszkańców Warszawy, stworzonej przede wszystkim w oparciu o rozmowy z tymi spośród Was, którzy odwiedzili nas w czasie „Skupu pomysłów”. Czego u nas nie było! Robienie biżuterii z gazet, nauka naprawy rowerów dla dziewczyn, warsztaty skutecznego poszukiwania pracy, konwersacje z języków obcych, warsztaty filmowe, zajęcia plastyczne i historyczne dla dzieci, warsztaty kulinarne, robienie ozdób choinkowych i zajęcia z sitodruku i wiele innych.

W 2015 roku postanowiliśmy wprowadzić większy porządek w organizowane przez nas wydarzenia i położyć większy nacisk na te spośród nich, które wzmacniają kompetencje społeczne. Chcemy, żebyście po naszych zajęciach czuli i czuły się silniejsi/sze, bardziej niezależn/e i odważni/e. Nasze hasło na ten rok to „Warsztat wzmacnia”!

Dlatego z naszych zeszłorocznych cykli postanowiliśmy kontynuować przede wszystkim zajęcia rowerowe z Projektem Zębatka dla dziewczyn i nie tylko oraz warsztaty „Nie taki rynek pracy straszny jak go malują”. Pojawią się też takie tematy jak zarządzanie czasem, budżetem i zmianą oraz czytanie umów. Chcemy szerzej poruszać kwestie związane z życiem w mieście – już rozpoczął się ośmiomiesięczny cykl dla dorosłych i dzieci „Jak działa miasto”, który – mamy nadzieję – pomoże „poruszać się” po mieście tak małym jak i dużym jego mieszkańcom, a wkrótce rusza także cykl dla najmłodszych „Drzewo” o wszystkich istotach, które żyją z nami w mieście. Nie zapominamy też o kulturze - chcemy przybliżyć Wam m.in. temat designu społecznego. W planach mamy także dyskusyjny klub książki poświęcony ekonomii i naukom społecznym, konkurs na alternatywny spacer po Śródmieściu, wsparcie dla osób chcących złożyć wniosek o inicjatywę lokalną i wiele innych pomysłów.

Bądźcie z nami! (również na www.facebook.com/warsztatwarszawa)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz