piątek, 8 września 2017

Niedosłuch jako choroba cywilizacyjna XXI wieku. Wykład i badania słuchuNiedosłuch jako choroba cywilizacyjna XXI wieku. Wykład i badania słuchu
 
Uszkodzenia słuchu są najczęściej występującym zaburzeniem narządu zmysłu człowieka. Wg WHO problem uszkodzeń słuchu dotyczy 4,6-10% światowej populacji i jest 15-ą przyczyną najbardziej istotnych wyzwań zdrowotnych na świecie. Problem ten do 2035 roku obejmie ponad 900 mln ludzi.  W Polsce 77% osób powyżej 60. rż. jest przekonanych, że ma problem ze słuchem, zaś tylko 31% ma zdiagnozowany ubytek słuchu. Na wykładzie powiemy: Dlaczego tracimy słuch? Jakie są skutki zdrowotne niedosłuchu? Jak rozpoznać osobę z niedosłuchem? Jak można temu zaradzić i jak kontrolować słuch?

Wykładowca: Anna Pacholska, audiofonolog, absolwentka Iniwersytetu Medycznego w Warsawie, ukończyła studia z zakresu Akustyki na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu (praca magisterska nt.: „Dostępność leczenia głuchotymetodą wszczepu implantu ślimakowego lub pniowego w Polsce”); dyplomowany Protetyk Słuchu; od 7 lat zajmuje się pracą z osobami dotkniętymi niedosłuchem.

termin spotkania: 28 września 2017, godz. 10.30-11.30.
organizator: Medasco
wstęp wolny
wydarzenie organizowane w ramach Dni Seniora

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz