poniedziałek, 18 września 2017

Klub Książki - "Człowiek i wszechświat"
"Człowiek i Wszechświat to przede wszystkim list miłosny do ludzkości, wyraz radości z tego niezwykłego szczęścia, że w ogóle istniejemy. Postanowiłem napisać ten list językiem nauki, ponieważ nie istnieje lepsze świadectwo naszego wspaniałego wzniesienia się z pyłu ku byciu najwspanialszym ze zwierząt, niż przyrost wiedzy naukowej. Dwa miliony lat temu byliśmy małpoludami. Dziś wyruszamy w Kosmos. Z tego, co nam wiadomo, coś takiego nie zdarzyło się nigdzie indziej. Jest to coś, co warto uczcić" - tak pisze we wstępie do "Człowieka i Wszechświata" Brian Cox, profesor fizyki cząstek z University of Manchester i popularyzator nauki w BBC.
Najbliższe spotkanie Klubu Książki, na którym będziemy dyskutować o tej książce, odbędzie się w piątek 6. października 2017 w godz. 18.00-20.00.
Zapraszamy wszystkich miłośników książek i dyskutowania. Do zobaczenia!
A tutaj mogą Państwo przeczytać więcej o książce:
https://www.ccpress.pl/produkt/Czlowiek_i_Wszechswiat_263
http://www.pulskosmosu.pl/2016/05/21/recenzja-czlowiek-i-wszechswiat-brian-cox-andrew-cohen/

1 komentarz:

  1. Klub Książki to świetna sprawa. Ostatnio sama próbuję założyć podobny, tyle że będziemy omawiać opowiadania. Udało mi się znaleźć nawet świetne wroclaw ksero, dzięki któremu mogłam wydrukować je dla każdego uczestnika w naprawdę przystępnej cenie! ;)

    OdpowiedzUsuń