środa, 15 czerwca 2016

Warszawa Lokalnie


Jeszcze na pewno nie wszyscy wiecie, ale "Warsztat Warszawski" jest częścią dużego projektu "Warszawa Lokalnie", który jest realizowany przez pięciu partnerów: Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie CAL, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Fundację Civis Polonus.
Naszym wspólnym celem jest podniesienie jakości życia i zwiększenie aktywności mieszkanek i mieszkańców Warszawy poprzez budowanie więzi sąsiedzkich, lokalnych i poczucia wspólnego celu. Projekt potrwa od kwietnia 2016 do grudnia 2018.

Jeśli będziecie potrzebowali/potrzebowały wsparcia w działaniach sąsiedzkich, np. informacji o tym, jak wypełnić wniosek na inicjatywę lokalną, to będziecie mogli/mogły m.in. zgłosić się do jednego z dzielnicowych Animatorów Lokalnych działających w ramach „Warszawa Lokalnie” podczas otwartych poniedziałków – cotygodniowych spotkań w każdej dzielnicy, skorzystać z pomocy Inkubatora Inicjatywy Lokalnej czy wziąć udział w corocznym Generatorze Pomysłów. Jeśli będziecie chcieli/chciały pogłębić wiedzę o tym, jak można działać w Warszawie, to zaprosimy Was do udziału w Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich. Jeśli będziecie chcieli/chciały włączyć w obchody Podwórkowej Gwiazdki czy Warszawskiego Dnia Sąsiada – to od tej pory także będziecie z nami tworzyć „Warszawę Lokalnie”. Pomagamy także osobom, które chciałyby, żeby w ich sąsiedztwie zaczęło działać partnerstwo lokalne lub pracują w szkołach i bibliotekach i chciałyby pobudzić obywatelskie zaangażowanie swoich uczniów i uczennic / czytelników i czytelniczek. 

Wkrótce uruchomimy stronę projektu www.warszawalokalnie.waw.pl, ale już teraz możecie śledzić nasze wspólne działania na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/warszawalokalniewawpl/?fref=ts.

1 komentarz: