środa, 5 sierpnia 2015

Warsztat Architektoniczny - spotkanie 5. Ruch w mieście

Dowiedz się z nami jak działa miasto! Zapraszamy wszystkich małych i dużych miłośników architektury i urbanistyki na kolejną edycję "Warsztatu Architektonicznego" w niedzielę 16 sierpnia w godz. 14.00-16.00.
Warsztat dla dzieci: Miasto to nie tylko budynki, ulice i poruszające się po ulicach samochody. Miasto to przede wszystkim jego mieszkańcy, goście, turyści – to oni sprawiają, że miasto żyje. A kiedy by ich zabrakło – czy miasto się rozchoruje?  Jak wtedy wyleczyć miasto? Jak zaprojektować komunikację, aby ludzie i miasto było w dobrej kondycji?
Film dla dorosłych: "Zurbanizowani" r
eż. Gary Hustwit, http://www.hustwit.com/category/urbanized/, polska recenzja np. tu: http://www.architekturaibiznes.com.pl/start.php?opt=sites&item_id=1786 
Wstęp jest wolny, ale na warsztaty dla dzieci obowiązują zapisy pod adresem ngrzywalska@fise.org.pl. 
Na zajęciach mamy 20 miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
WARSZTAT ARCHITEKTONICZNY – to cykl warsztatów i wykładów o mieście dla dzieci i dorosłych.
Zapraszamy dzieci w wieku od 9 do 12 lat oraz wszystkich dorosłych zainteresowanych architekturą.
marzec – październik 2015
„Warsztat architektoniczny” to cykl warsztatów dla dzieci i dorosłych opowiadających o Mieście, poświęcony architekturze i projektowaniu. Przyjrzymy się Miastu z różnej odległości. Co miesiąc będziemy podejmować różne wyzwania: dowiemy się, po co jest miasto i do czego służy, jak działa, czy może być wygodnie, bezpieczne, smaczne, zrównoważone.
Dzieci zapraszamy na warsztaty kreatywne, podczas których połączymy zdobywanie wiedzy o przestrzeni Miasta z fantastyczną zabawą w architektów i projektantów. Dorośli w tym samym czasie będą mogli posłuchać wykładu przygotowanego przez  ekspertów i architektów z Mazowieckiej Izby Architektów.

Patronat medialny nad cyklem objął portal  www.dzieckowwarszawie.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz