piątek, 28 sierpnia 2015

Dni Śródmieścia w Warsztacie - zapraszamy!


Dni Śródmieścia 2015 to czas, w którym prezentować się będą w różnych formach śródmiejskie organizacje i instytucje, działające na rzecz kultury i środowiska lokalnego.

Rozpoczną się one 30 sierpnia o godz., 18.00 w ArtParku plenerowym koncertem Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem „Opera Quartet” Warszawskiej Opery Kameralnej, organizowanym przez Dom Kultury Śródmieście.

Podczas kolejnych 13 dni (31 sierpnia – 12 września) każda z instytucji/organizacji zaproponuje własną formę prezentacji w określonym przez siebie miejscu i terminie. W niedzielę 13 września zapraszamy wszystkich na koncert zamykający, który odbędzie się w dniu Święta Skarpy Warszawskiej – Projekt Tribute to Nalepa w podwórku Kamienicy Artystycznej na Foksal 11, godz. 18.00.

W ramach Dni Śródmieścia w Warsztacie odbędą się zajęcia międzypokoleniowe:

5.09. (sobota) w godz. 11:00-12:30, "Dziadkowie czytają wnukom" - spotkanie dla dziadków i wnuków z książeczką "LAS i jego zwykli-niezwykli mieszkańcy" i jej autorką Justyną Styszyńską, zajęcia polegać będą na czytaniu książeczki i prostych pracach plastycznych. Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesne klasy szkoły podstawowej.


więcej o książeczce: https://www.youtube.com/watch?v=awMiochqdVA&feature=youtu.be

obowiązują zapisy pod adresem: warsztat@fise.org.pl
liczba miejsc ograniczona!

12.09. (sobota) w godz. 14:00-16:00, "W co się bawić? Czy dzieci same mogą zaprojektować przestrzeń do zabawy w mieście?" - spotkanie warsztatowe dla dzieci i rodziców pobudzające kreatywność i wyobraźnię, uwzględniające zajęcia plastyczne. Zapraszamy dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
 

obowiązują zapisy pod adresem: warsztat@fise.org.pl
liczba miejsc ograniczona!

Szczegółowe informacje nt. Dni Śródmieścia można znaleźć
• na stronie Domu Kultury Śródmieście (koordynatora tego wydarzenia):
http://dks.art.pl/files/7ebab6f4/ulotka_dni_srodmiescia_dl_rozkladowki.pdf
• na stronach uczestników i Urzędu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz w informatorze, gdzie zostały zebrane wszystkie wydarzenia.

Do udziału w Dniach Śródmieścia, poznania instytucji i organizacji działających na terenie dzielnicy zaprasza Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz