niedziela, 19 listopada 2017

Program Warsztatu na najbliższy tydzień

Otwarte wydarzenia w "Warsztacie" 

od 20 do 26 listopada 2017 r.Newsletter "Warsztatu"

20-26 listopada 2017 r.

W tym tygodniu zapraszamy na...
(na wszystkie spotkania wstęp wolny, czasem obowiązują zapisy)

Poniedziałek 10.00-15.00 Projekt pracownia Św. Mikołaja -,,Zrób sobie prezent"-  warsztaty plastyczne

W marketach można już znaleźć choinki i świąteczne dekoracje, więc i my zróbmy coś z tej okazji, póki czas nas nie goni. Spotkania będą odbywały się pod hasłem: Upominki dla rodzinki, czyli mały nietuzinkowy prezent dla najbliższych, przyjaciół czy znajomych… Może to być coś dla nas; mały dodatek do ulubionej sukienki, który odmieni jej stylizację, lub niewielka przeróbka znanej nam kreacji, aby budziła wciąż westchnienia … Da się zrobić ! Należy zaopatrzyć się w uśmiech i pogodę ducha, a resztę znajdziecie na miejscu ! Zapraszam do zabawy!
Organizator pani Grażyna ms.reno@interia.pl

Poniedziałek 11.00-15.30 AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI ORGANIZACJI PACJENTÓW

Cykl jednodniowych szkoleń dla przedstawicieli organizacji pacjentów z całego kraju mający na celu zwiększenie wiedzy i praktycznych umiejętności reprezentantów środowiska pacjentów na temat systemu ochrony zdrowia, bezpieczeństwa, procesu refundacyjnego, negocjacji, funduszy europejskich, zarządzania i in.
Organizator: Polska Unia Organizacji Pacjentów
Zapisy: info@puop.pl

Wtorek 12.00-14.30 Kawiarenki Obywatelskie

W realizowanym przez nas projekcie ""AS w budżecie partycypacyjnym"" mającym na celu aktywizację seniorów w BP na 2019 r na terenie dzielnic Praga Północ i Śródmieście, m.in. chcemy przeprowadzić cykl spotkań nazwanych "kawiarenkami obywatelskimi". Na terenie Śródmieścia planujemy zorganizować 5 takich spotkań (w dniach: 21 listopada, 12 grudnia, 10 stycznia, 7 marca, 9 maja - zawsze w tych samych godz. 12.00- 14.30). Podczas spotkań, kierowanych głównie do seniorów, ale nie tylko, bo także do wszystkich innych zainteresowanych, zamierzamy prezentować różne możliwości angażowania się na rzecz lokalnej społeczności - poprzez budżet partycypacyjny, inicjatywę lokalną, radę seniorów/i młodzieżową, itd. W odniesieniu do każdego z tematów będziemy też zapraszać odpowiednich ekspertów - np. osobę z Centrum Komunikacji Społecznej zajmująca się tematyka inicjatywy lokalnej, kiedy będziemy rozmawiać o tym narzędziu . Będziemy też zapraszać urzędnika ze Śródmieścia odpowiedzialnego za koordynację budżetu partycypacyjnego na terenie dzielnicy. Zależy nam też, aby spotkania faktycznie miały charakter kawiarenek - i dlatego zawsze zapewnimy drobny poczęstunek dla uczestników. Projekt ""AS w budżecie partycypacyjnym"" finansowany jest ze środków m. st Warszawa. Więcej informacji o nim (nie tylko o kawiarenkach obywatelskich): http://stocznia.org.pl/projekty/as-w-budzecie-partycypacyjnym/"
Organizator: Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia

Wtorek 15.00-17.00 Miłośnicy krajobrazu - Stowarzyszenie Właścicieli Lokali - konsultacje dla mieszkańców

Konsultacje w sprawach reprywatyzacji budynków (w tym nieprawidłowości reprywatyzacji w Warszawie). Konsultacje dla właścicieli lokali w sprawach związanych z zarządzaniem budynkami, ochroną zabytków, ochroną środowiska, współdziałaniem w wymiarze lokalnym dla lepszej jakości życia przy poszanowaniu środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego. W tym okresie działalność będzie dotyczyła problemów zgłaszanych przez mieszkańców.
Cele: edukacja, pomoc, aktywizacja ludzi i lokalnych wspólnot, szczególnie w kwestiach ochrony środowiska i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Rezultaty: wzrost wiedzy i aktywności właścicieli/wspólnot w zakresie wyżej opisanym.

Wtorek 17.00-20.00 Projekt pracownia Św. Mikołaja -,,Zrób sobie prezent"- warsztaty plastyczne

W marketach można już znaleźć choinki i świąteczne dekoracje, więc i my zróbmy coś z tej okazji, póki czas nas nie goni. Spotkania będą odbywały się pod hasłem: Upominki dla rodzinki, czyli mały nietuzinkowy prezent dla najbliższych, przyjaciół czy znajomych… Może to być coś dla nas; mały dodatek do ulubionej sukienki, który odmieni jej stylizację, lub niewielka przeróbka znanej nam kreacji, aby budziła wciąż westchnienia … Da się zrobić ! Należy zaopatrzyć się w uśmiech i pogodę ducha , a resztę znajdziecie na miejscu ! Zapraszam do zabawy!
Organizator pani Grażyna ms.reno@interia.pl

Wtorek  18.00-20.00 Chór Voces Gaudiae

Regularne próby chóru osób LGBT i przyjaciół.
Zapisy: info@voces.pl

Wtorek 18.00-20.00 – Bezpłatne porady prawne

Bezpłatna pomoc prawna w ramach działalności Fundacji Academia Iuris jest udzielana osobom niezamożnym, których aktualna sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Pomoc jest udzielana przez studentów i absolwentów wydziałów prawa.
Organizator: Fundacja Academia Iuris
Zapisy telefoniczne (22) 498 72 30 od poniedziałku do czwartku w godz. 15.00 -17.00.

Środa 17.00-20.00 „Jestem Ojcem”

W ramach projektu Jestem Ojcem zapraszamy mężczyzn na bezpłatne, konsultacje prawne i psychologiczne. Projekt skierowany jest do ojców walczących o swoje prawa do bycia pełnoprawnym rodzicem oraz o prawo dziecka do posiadania ojca. Indywidualne spotkania proszę rezerwować poprzez e-mail (marysiaworks@gmail.com). Projekt Jestem Ojcem - kryzys w rodzinie 2017- dofinansowany jest ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Organizator: Jestem Tu.

Środa 17.30-19.30 Otwarte Spotkania Polskiego Stowarzyszenia Transhumanistycznego

Środa 19.00-20.00 Tajniki naturalnej pielęgnacji

Spotkanie miłośników naturalnych, ekologicznych kosmetyków.

Czwartek 11.30-13.15 - Kraje anglojęzyczne – język, kultura, obyczaje, dziedzictwo…

Kurs języka angielskiego dedykowany dla seniorów, który będzie jednocześnie podróżą po całym świecie i poznawaniem tradycji, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego krajów anglojęzycznych. Słuchacze poznają charakterystyczne elementy architektury, tradycje, święta i zwyczaje z nimi związane, elementy tradycji kulinarnej, typowe dla danego kraju elementy fauny, flory. Przyjrzymy się także obiektom przyrodniczo-geograficznym, będzie troszkę etnologii, elementy historii, a także wiele informacji o życiu współczesnym. Poznamy Wielką Brytanię, z rozróżnieniem na Irlandię, Szkocję i Anglię, Stany Zjednoczone i Kanadę, Australie i Nową Zelandię. Ale nie tylko– zajrzymy także do anglojęzycznych krajów Afryki, na Fidżi, Maltę czy do Indii. Pokazane zostaną podobieństwa i różnice pomiędzy poszczególnymi krajami w kontekście językowym. Kurs będzie realizowany we współpracy ze szkołą języka angielskiego Centrum Rozwoju INVENTUM, która jest gwarantem wzorowej realizacji zadania pod względem merytorycznym. Zajęcia będą prowadzone zgodnie z autorską metodą nauki języka angielskiego wypracowaną przez tę placówkę. Jednym z elementów tej metody jest prowadzenie zajęć wyłącznie po angielsku. Dlatego przed rozpoczęciem zajęć przeprowadzona zostanie rekrutacja uczestników połączona z wypełnieniem testu poziomującego. Wymagany poziom znajomości języka to poziom A2 wg. skali Rady Europy (ang. Common European Framework of Reference). Nie jest to poziom wysoki, ale wymagany do tego, aby zajęcia były ciekawe i prowadzone w sposób atrakcyjny.
Rekrutacja organizator: Fundacja NIKA

Czwartek 16.30-19.30 Sesja popularno-naukowa "Redaktorzy, którzy lubią Warszawę"

Spotkanie z okazji wydania 100 numeru czasopisma "MNA". Zapraszamy kilku warszawskich dziennikarzy , którzy zaprezentują swoje czasopisma.
Organizator: Redakcja czasopisma "Miedzy Nami Aninianinami

Czwartek 17.30-20.00 Męska Grupa Wsparcia i Rozwoju
Spotkanie otwarte.

Czwartek 18.00-20.00 Warsztaty medytacji

Zapraszamy na sesję relaksacji oraz naukę medytacji z mantrą dla osób początkujących. Na warsztatach dowiesz się czym naprawdę jest medytacja, dlaczego warto medytować, jakie korzyści odniesiesz z jej praktykowania, a przede wszystkim nauczysz się trzech, najbardziej obecnie polecanych metod medytacji. Serdecznie zapraszamy!
Czwartki: 23, 30 listopada, godz. 18:00 - 20:00.
Obowiązują zapisy tel. 504 705 771 - preferowana forma kontaktu SMS, od poniedziałku do piątku w godz. 10-18.

Czwartek 18.00-20.00 - Bezpłatne porady prawne

Bezpłatna pomoc prawna w ramach działalności Fundacji Academia Iuris jest udzielana osobom niezamożnym, których aktualna sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Pomoc jest udzielana przez studentów i absolwentów wydziałów prawa.
Zapisy telefoniczne (22) 498 72 30 od poniedziałku do czwartku w godzinach 15.00 -17.00

Piątek  10.00-15.00 Kreatywni 50plus - kurs tematyczny dotyczący nowych technologii.

Cykl zaawansowanych, bezpłatnych kursów tematycznych dotyczący nowych technologii. Każdy kurs to 20 godzin spędzonych w ośmioosobowej grupie pod okiem pomocnej i profesjonalnej kadry prowadzących. Na warsztatach seniorzy dowiedzą się m. in.:
GRUPA 1 "Komputer i Internet: kurs podstawowy” (20h), godz.: 10.15-12.15;
GRUPA2 "Narzędzia Google" (20h),  godz.: 12.30-14.30;
Na kursy obowiązują zapisy mailowe pod adresem kursy@kreatywni50plus.pl.
W zgłoszeniu prosimy podać: nazwę kursu, lokalizację kursu (Warsztat Warszawski) oraz nr telefonu uczestnika.

Piątek 17.00-20.00 Projekt pracownia Św. Mikołaja -,,Zrób sobie prezent"-  warsztaty plastyczne

W marketach można już znaleźć choinki i świąteczne dekoracje, więc i my zróbmy coś z tej okazji, póki czas nas nie goni. Spotkania będą odbywały się pod hasłem: Upominki dla rodzinki, czyli mały nietuzinkowy prezent dla najbliższych, przyjaciół czy znajomych… Może to być coś dla nas; mały dodatek do ulubionej sukienki, który odmieni jej stylizację, lub niewielka przeróbka znanej nam kreacji, aby budziła wciąż westchnienia … Da się zrobić ! Należy zaopatrzyć się w uśmiech i pogodę ducha ,a resztę znajdziecie na miejscu ! Zapraszam do zabawy!
Organizator pani Grażyna ms.reno@interia.pl

Sobota 10.00-15.00 Kreatywni 50plus - kurs tematyczny dotyczący nowych technologii.

Cykl zaawansowanych, bezpłatnych kursów tematycznych dotyczący nowych technologii. Każdy kurs to 20 godzin spędzonych w ośmioosobowej grupie pod okiem pomocnej i profesjonalnej kadry prowadzących. Na warsztatach seniorzy dowiedzą się m. in.:
GRUPA 1 "Komputer i Internet: kurs podstawowy” (20h), godz.: 10.15-12.15;
GRUPA2 "Narzędzia Google" (20h),  godz.: 12.30-14.30;
Na kursy obowiązują zapisy mailowe pod adresem kursy@kreatywni50plus.pl.
W zgłoszeniu prosimy podać: nazwę kursu, lokalizację kursu (Warsztat Warszawski) oraz nr telefonu uczestnika.

Sobota 12.45-15.00 - Weekendy z Rosyjskim

Klub miłośników języka rosyjskiego i kultury rosyjskiej dla dorosłych (poziom językowy - od B1)
Organizator: Stowarzyszenie Russkij Dom

Niedziela 12.30-14.30 - Warsztaty medytacji

Zapraszamy na spotkania kontynuacyjne wszystkie te osoby, które uczestniczyły już w kursach medytacji. Na spotkaniu praktykujemy techniki medytacji i relaksacji (kirtan - radosna medytacja), ponadto omawiamy / oglądamy (filmiki) zagadnienia filozoficzne zawarte w WEDACH starożytnych pismach). Wspólna praktyka medytacji pozwala utrwalić poznane techniki i stopniowo regularnie je stosować. Dzięki czemu znacznie łatwiej radzimy sobie ze stresem i negatywnymi emocjami, a także odnajdujemy wewnętrzną radość i harmonię życia. W programie:  praktyka medytacji (kirtan - medytacja w śpiewie) oraz  ponadczasowa mądrość Wed.
Obowiązują zapisy tel. 504 705 771 - preferowana forma kontaktu SMS, od poniedziałku do piątku w godz. 10-18.

Niedziela 13.00-15.00 Gawędy Historyczne

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Warsztat Warszawski nie jest organizatorem powyższych wydarzeń, zatem nie odpowiada za odbycie się danego wydarzenia, jego formę i treść. Zasady funkcjonowania Warsztatu umożliwiają rezerwację przestrzeni z dnia na dzień, co za tym idzie  - nowe wydarzenia pojawiają się codziennie w naszym internetowym kalendarzu (https://warsztatwarszawski.blogspot.com/p/kalendarz-projektow.html). Drukowanie informacji o wydarzeniach w formie papierowej odbywa się tylko raz w tygodniu dlatego mogą one ulec dezaktualizacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz