niedziela, 12 listopada 2017

Program Warsztatu na najbliższy tydzień

Otwarte wydarzenia w "Warsztacie" 

od 13 do 19 listopada 2017 r.


13-19 listopada 2017 r.

W tym tygodniu zapraszamy na...
(na wszystkie spotkania wstęp wolny, czasem obowiązują zapisy)

Poniedziałek 10.00 – Piątek  15.30 - Liberatura - wystawa

Liberatura to wolność, otwartość artystyczna, przekraczanie granic między gatunkami i sztukami, to literatura niespętana ograniczeniami narzuconymi przez reguły, kanony krytyków…
Na wystawie zobaczymy prace artystów takich jak: Małgorzata Gurowska, Artur Gosk , NOVIKI Studio, Edyta Ołdak, Pani Jurek, Paulina Pankiewicz, Jacek Papis, Maciej Sieńczyk, Stach Szumski. Wystawa jest również podsumowaniem cyklicznych spotkań, podczas których uczestnicy warsztatów wykonali prace pod okiem Katarzyny Bazarnik i Zenona Fajfera – twórców i teoretyków liberatury.
Organizator: Stowarzyszenie “Z Siedzibą w Warszawie” 
Partnerzy: Korporacja Ha!art, LiBeratura - Zenon Fajfer i Katarzyna Bazarnik, Warsztat Warszawski Finansowanie: Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy 
Zapisy: edyta.oldak@wwarszawie.org.pl, tel. 601 910 303


Poniedziałek 18.00-20.00 Kooperatywa Dobrze - Spotkanie orientacyjne dla nowych członków

Zastanawiasz się czy dołączyć do Kooperatywy Dobrze? Aby się upewnić, czy faktycznie o to Ci chodzi, przyjdź na spotkanie informacyjne dla potencjalnych nowych członków/członkiń – odbędzie się ono 13 listopada o godzinie 18.10 w Warsztacie Warszawskim przy Placu Konstytucji 4. Nasza Kooperatywa zrzesza już blisko 250 gospodarstw domowych, prowadzi 2 spółdzielcze sklepy z organiczną żywnością w centrum Warszawy, w których sprzedaje warzywa i owoce dostarczane bezpośrednio z lokalnych gospodarstw rodzinnych. Zadbaj o siebie i dołącz do nas! Pamiętaj, żeby swój udział w spotkaniu zgłosić mailowo na noweosoby@gmail.com

Wtorek  15.00-17.00 Miłośnicy Krajobrazu – Stowarzyszenie Właścicieli Lokali - konsultacje dla mieszkańców

Konsultacje w sprawach reprywatyzacji budynków (w tym nieprawidłowości reprywatyzacji w Warszawie). Konsultacje dla właścicieli lokali w sprawach związanych z zarządzaniem budynkami, ochroną zabytków, ochroną środowiska, współdziałaniem w wymiarze lokalnym dla lepszej jakości życia przy poszanowaniu środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego. W tym okresie działalność będzie dotyczyła problemów zgłaszanych przez mieszkańców.
Cele: edukacja, pomoc, aktywizacja ludzi i lokalnych wspólnot, szczególnie w kwestiach ochrony środowiska i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Rezultaty: wzrost wiedzy i aktywności właścicieli/wspólnot w zakresie wyżej opisanym.

Wtorek  18.00-20.00 Chór Voces Gaudiae

Regularne próby chóru osób LGBT i przyjaciół.
Zapisy: info@voces.pl

Wtorek 18.00-20.00 – Bezpłatne porady prawne

Bezpłatna pomoc prawna w ramach działalności Fundacji Academia Iuris jest udzielana osobom niezamożnym, których aktualna sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Pomoc jest udzielana przez studentów i absolwentów wydziałów prawa.
Organizator: Fundacja Academia Iuris
Zapisy telefoniczne (22) 498 72 30 od poniedziałku do czwartku w godz. 15.00 -17.00.

Środa 11.00-13.00 Liberatura – Warsztaty

Warsztaty prowadzone są przez twórców i teoretyków liberatury z Krakowa, w ramach których można było zdobyć wiedzę na temat liberatury, zobaczyć unikalne wydania liberackich książek i twórczo zmierzyć się z tym kierunkiem pod okiem profesjonalistów. Szczególnie zapraszamy nauczycieli i nauczycielki przedmiotów humanistycznych, animatorów/rki, twórców wizualnych i osoby, które chcą podszkolić swój warsztat pisarski.

Liberatura to wolność, otwartość artystyczna, przekraczanie granic między gatunkami i sztukami, to literatura niespętana ograniczeniami narzuconymi przez reguły, kanony krytyków…
Na wystawie zobaczymy prace artystów takich jak: Małgorzata Gurowska, Artur Gosk , NOVIKI Studio, Edyta Ołdak, Pani Jurek, Paulina Pankiewicz, Jacek Papis, Maciej Sieńczyk, Stach Szumski. Wystawa jest również podsumowaniem cyklicznych spotkań, podczas których uczestnicy warsztatów wykonali prace pod okiem Katarzyny Bazarnik i Zenona Fajfera – twórców i teoretyków liberatury.

Organizator: Stowarzyszenie “Z Siedzibą w Warszawie”
Partnerzy: Korporacja Ha!art, LiBeratura - Zenon Fajfer i Katarzyna Bazarnik, Warsztat Warszawski
Finansowanie: Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy
Zapisy: edyta.oldak@wwarszawie.org.pl, tel. 601 910 303

Środa 17.00-19.30 Spotkanie dla przedsiębiorców

Ponad 70% polskiego przychodu narodowego (PKB) wypracowują małe i średnie firmy, przede wszystkim założone przez rodzimych przedsiębiorców. To one wypracowują w większości stan polskiej gospodarki. Ale Polski przedsiębiorca musi nie tylko zabiegać o klientów na swoje produkty czy usługi, lecz także zmagać się z przeciwnościami jakie dzieją się na rynku oraz uważać na ciągłe zmiany w administracji, dlatego też łatwo przy takiej nie równiej walce o popełnienie błędów. Własna działalność dlatego nie jest drogą usłana różami. W każdej branży jest duża konkurencja. We własnym biznesie napotyka się niezliczone ilości przeszkód, a Polska to kraj mało przyjazny przedsiębiorcom. Ale czy tak musi być? Co zrobić by prowadzić swoją firmę po drodze wzrostu, a przy tym wyróżnić się z pośród rynku i być ponad konkurencja. Jak prowadzić lepiej firmę, omijając liczne przeszkody na swojej drodze? Czy prowadzenie firmy może być łatwiejsze i prostsze ? Tak. Jest to możliwe. Wystarczy mieć sprzyjające środowisko ludzi, ludzi którzy lubią pomagać i jeśli czegoś potrzebujemy, często wystarczy po prostu poprosić. Dlatego zapraszamy na kolejne spotkanie dla Przedsiębiorców w ramach projektu Barter Klubu. Na tym spotkaniu z całą pewnością poznasz swoich przyszłych klientów i partnerów biznesowych. Zobaczyć moc networkingu połączonego z dostarczeniem praktycznej wiedzy biznesowej. A do tego interesujący wykład.
Organizator: TwoMemory Grupa Organizacja Pożytku Publicznego - Fundacja Sedeka
Rekrutacja: opp@twomemory.pl


Środa 17.00-20.00 „Jestem Ojcem” – konsultacje prawne

Fundacja Jestem Tu, w ramach projektu Jestem Ojcem zaprasza mężczyzn na bezpłatne, konsultacje prawne i psychologiczne. Projekt skierowany jest do ojców walczących o swoje prawa do bycia pełnoprawnym rodzicem oraz o prawo dziecka do posiadania ojca. 
Projekt Jestem Ojcem - kryzys w rodzinie 2017- dofinansowany jest ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. 
Organizator: Jestem Tu. 
Spotkania indywidualne- zapisy : marysiaworks@gmail.com, 501 006 143.       

Czwartek 11.30-13.15 - Kraje anglojęzyczne – język, kultura, obyczaje, dziedzictwo…

Kurs języka angielskiego dedykowany dla seniorów, który będzie jednocześnie podróżą po całym świecie i poznawaniem tradycji, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego krajów anglojęzycznych. Słuchacze poznają charakterystyczne elementy architektury, tradycje, święta i zwyczaje z nimi związane, elementy tradycji kulinarnej, typowe dla danego kraju elementy fauny, flory. Przyjrzymy się także obiektom przyrodniczo-geograficznym, będzie troszkę etnologii, elementy historii, a także wiele informacji o życiu współczesnym. Poznamy Wielką Brytanię, z rozróżnieniem na Irlandię, Szkocję i Anglię, Stany Zjednoczone i Kanadę, Australie i Nową Zelandię. Ale nie tylko  – zajrzymy także do anglojęzycznych krajów Afryki, na Fidżi, Maltę czy do Indii. Pokazane zostaną podobieństwa i różnice pomiędzy poszczególnymi krajami w kontekście językowym.
Kurs będzie realizowany we współpracy ze szkołą języka angielskiego Centrum Rozwoju INVENTUM, która jest gwarantem wzorowej realizacji zadania pod względem merytorycznym. Zajęcia będą prowadzone zgodnie z autorską metodą nauki języka angielskiego wypracowaną przez tę placówkę. Jednym z elementów tej metody jest prowadzenie zajęć wyłącznie po angielsku. Dlatego przed rozpoczęciem zajęć przeprowadzona zostanie rekrutacja uczestników połączona z wypełnieniem testu poziomującego. Wymagany poziom znajomości języka to poziom A2 wg. skali Rady Europy (ang. Common European Framework of Reference). Nie jest to poziom wysoki, ale wymagany do tego, aby zajęcia były ciekawe i prowadzone w sposób atrakcyjny.
Rekrutacja organizator: Fundacja NIKA

Czwartek 16.45-19.30 Spotkanie grupy INSPIRACJA

Spotkanie grupy samopomocowo-rozwojowej osób praktykujących pracę socjalną.
Organizator: Polskie Towarzystwo Superwizji Pracy Socjalnej

Zapisy: grupainspiracja@ptsps.org.pl

Czwartek 17.30-20.00  - Medytacja Warszawa

Warsztaty medytacji.
Zapisy tel. 504 705 771

Czwartek 18.00-20.00 - Bezpłatne porady prawne

Bezpłatna pomoc prawna w ramach działalności Fundacji Academia Iuris jest udzielana osobom niezamożnym, których aktualna sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Pomoc jest udzielana przez studentów i absolwentów wydziałów prawa.
Zapisy telefoniczne (22) 498 72 30 od poniedziałku do czwartku w godzinach 15.00 -17.00.

Piątek 10.00-15.00 Kreatywni 50plus - kurs tematyczny dotyczący nowych technologii.
Cykl zaawansowanych, bezpłatnych kursów tematycznych dotyczący nowych technologii. Każdy kurs to 20 godzin spędzonych w ośmioosobowej grupie pod okiem pomocnej i profesjonalnej kadry prowadzących. Na warsztatach seniorzy dowiedzą się m. in.:
GRUPA 1 "Komputer i Internet: kurs podstawowy” (20h), godz.: 10.15-12.15; 
GRUPA2 "Narzędzia Google" (20h),  godz.: 12.30-14.30;
Na kursy obowiązują zapisy mailowe pod adresem kursy@kreatywni50plus.pl. 
W zgłoszeniu prosimy podać: nazwę kursu, lokalizację kursu (Warsztat Warszawski) oraz nr telefonu uczestnika.

Piątek 16.00-19.00 Organizacja opieki nad osobą chorą na chorobę Alzheimera i inne zespoły otępienne - metoda Teepy Snow

Zapraszamy osoby zainteresowane problematyką zespołów otępiennych na spotkanie z gerontopedagogiem Marlena Meyer, Organizator: Fundacja Wsparcie
Zapisy: fundacjawsparcie@os.pl ,  tel. 793 413 489

Sobota 12.45-15.00 Weekendy z Rosyjskim

Klub miłośników języka rosyjskiego i kultury rosyjskiej dla dorosłych (poziom językowy - od B1)
Organizator: Stowarzyszenie Russkij Dom

Niedziela 10.30 – 14.30 Medytacje Warszawa
Spotkanie medytacyjno-relaksacyjne.

Niedziela 11.00-13.00 - Fundacja Mam Marzenie - szkolenie dla nowych wolontariuszy

Fundacja Mam Marzenie zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Podczas szkolenia przygotowujemy nowych wolontariuszy do działania w naszej Fundacji, opowiadamy więcej o naszej działalności oraz o zasadach, którymi się kierujemy. Szkolenie może być również pierwszym zetknięciem z Fundacją.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztat Warszawski nie jest organizatorem powyższych wydarzeń, zatem nie odpowiada za odbycie się danego wydarzenia, jego formę i treść. Zasady funkcjonowania Warsztatu umożliwiają rezerwację przestrzeni z dnia na dzień, co za tym idzie  - nowe wydarzenia pojawiają się codziennie w naszym internetowym kalendarzu (https://warsztatwarszawski.blogspot.com/p/kalendarz-projektow.html). Drukowanie informacji o wydarzeniach w formie papierowej odbywa się tylko raz w tygodniu dlatego mogą one ulec dezaktualizacji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz