środa, 14 września 2016

Warsztaty Prewencji Kryminalnej

‘Nieznajomość prawa szkodzi’ – mawiali już dawno temu starożytni Rzymianie, a powiedzenie to nie straciło na ważności do dnia dzisiejszego. Choć na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, to właściwie każda strefa życia podlega prawnym regulacjom. Jak opasłe kodeksy mają się do naszej codziennej aktywności – publikowania treści na Facebooku, zakupów przez Internet, a także do pierwszych doświadczeń z alkoholem, narkotykami i seksem?
Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 zaprasza na warsztaty profilaktyki kryminalnej „
Sex, drugs & internet. Prawo w praktyce”. Skupimy się na trzech głównych blokach tematycznych dotyczących prawnych aspektów seksualności, narkotyków i bezpiecznego korzystania z Internetu, choć nie ograniczymy się tylko do nich. Podczas zajęć poruszymy także codzienne problemy, z którymi mogli się zetknęli niektórzy z Was:
• Zamówiłeś na Allegro nowego iPhona, natomiast sprzedawca przysłał ci bardzo gustownego, ale jednak, ziemniaka?
• W ciągu ostatniej doby dostałaś już 30 smsów, 73 wiadomości na FB i bukiet kwiatów swojego byłego chłopaka. Co zrobić, kiedy uwaga z jego strony przybiera uciążliwą formę?
• Jechałeś tramwajem i kontroler biletów przyłapał Cię na jeździe na gapę. Czy ryzykować podaniem danych kolegi?
• Jakich treści nie powinieneś publikować w Internecie, jeśli nie chcesz, aby do Twoich drzwi zapukali panowie z napisem „Policja” na plecach?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielą Wam nasi eksperci - praktykujący prawnicy i specjaliści z zakresu bezpieczeństwa. Przekonajcie się, że znajomość prawa się opłaca i że lepiej zapobiegać, niż musieć reagować. Rzeczowo, racjonalnie i bez moralizatorskiego tonu powiemy Wam o wszystkim, co warto wiedzieć, aby w dorosłe życie wkroczyć bez zaległych grzywien, mandatów i nieprzyjemnych spotkań z wymiarem sprawiedliwości.
Zapraszamy już 17 września, w godzinach 11:00 – 15:00 do Warsztatu Warszawskiego na Placu Konstytucji 4. Udział jest bezpłatny, a chętnych w wieku od 16 do 19 lat prosimy o rejestrację wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy:
https://goo.gl/forms/7oU2SXRGVsCIJNTr2. Na Wasze zgłoszenia czekamy do czwartku, 15 września, do godz. 23:59. Do zobaczenia!
Warsztaty są częścią projektu „Paragraf bliżej ludzi: kierunek bezpieczeństwo” współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach programu „Aktywne obywatelstwo”, organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz