piątek, 13 maja 2016

Pasieka Edukacyjna

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z pszczołami i pszczelarstwem zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół SOS.
Oto opis wydarzenia przesłany nam przez organizatorów:

Prawdopodobnie ruszymy o 10:30 i będziemy przygotowywać ziołową grządkę. Zioła przekazała nam firma Baziółka. Ustawimy ul i przygotujemy miejsce do jego pomalowania przez uczestników wydarzenia, ul jest pusty, ofiarowany przez firmę Ratajczak specjalnie na ten cel, w planie jest późniejsze zasiedlenie go pszczołami i postawieniu w miejscu, gdzie mieszkańcy będą mogli korzystać z pokazów edukacyjnych (bezpłatnie).

Około godziny 11:00 przywieziony zostanie ul pokazowy z żywymi pszczołami. Opowiemy o pszczołach. Dzieci będą mogły rysować, a prace jeżeli będzie taka możliwość zostaną wystawione. Postaramy się też nagrodzić najfajniejsze prace.

Na 12:00 (wstępnie) zapowiedziała swoją obecność p. Katarzyna Bajerowicz, autorka książki "Wszystko o miodzie" wydanej przez Naszą Księgarnię. Wydawnictwo zapowiedziało promocję wydarzenia, książki na nagrody dla dzieci i prezentację multimedialna. Pani Kasia przeprowadzi z dziećmi warsztat plastyczny i opowie skąd się bierze miód :) Słodkie niespodzianki dla dzieci mamy obiecane z firmy Pasieka z Torunia.

W czasie zajęć dla dzieci będą pogadanki i prezentacje z naszymi pszczelarzami. Tutaj ustalamy jeszcze tematy. Otrzymaliśmy informację że Wydawnictwo Pszczelarstwo, przekaże archiwalne numery miesięcznika pod tym tytułem, które będziemy mogli rozdawać zainteresowanym.

O 14:00 Degustacja miodu.
Do degustacji będzie miód warszawski, również miód z Sycylii i Portugalii, a może uda się jeszcze zdobyć coś bardziej egzotycznego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz