piątek, 18 października 2013

Pisać każdy może! - warsztaty pisarskie dla seniorów

Masz ochotę spisać swoje wspomnienia, podarować dzieciom czy wnukom zabawne historie dotyczące Waszej rodziny? Przyjdź 21 października, o godz. 14.00, na bezpłatne warsztaty pisarskie dla seniorów.


Pretekstem do pisania może być stara fotografia, którą bardzo lubisz, płaszcz, którego używała jeszcze Twoja mama albo wspomnienia dotyczące miłości, narodzin, podróży, pracy - wszystkiego, co zachowujemy w pamięci jako ważne i cenne.

Warsztaty pisarskie odbędą się 21 października w Warsztacie (pl. Konstytucji 4) o godzinie 14.00. Zajęcia będą trwały 3 godziny zegarowe, a przez następną godzinę prowadzący będą odpowiadać na indywidualne pytania, doradzać, chętnie podpowiedzą, jak zacząć pisać albo jak poprawić tekst, który już jest gotowy.

Zapraszamy osoby, które mają jakieś doświadczenia pisarskie, jak i tych, którzy są zupełnie początkujący (zapewniamy, że i jedni i drudzy znajdą na zajęciach coś dla siebie). W miłej atmosferze, przy ciastkach, herbacie i kawie będzie można się przekonać, że pisanie to wielka przyjemność, że nigdy nie jest za późno, by zacząć pisać, a także poznać techniki pisarskie, które pozwolą samodzielnie tworzyć ciekawe historie i spisywać wspomnienia rodzinne.

Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł wziąć udział w konkursie literackim (nagrody przyzna profesjonalne jury) i wygrać zestawy książek o wartości 300 zł – tak więc lektur na zimowe wieczory nie zabraknie. Wszyscy dostaną także dyplomy poświadczające udział w warsztatach współfinansowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
 
Zapisy na warsztaty: pod numer tel. 691 937 428 lub na adres e-mail: stowarzyszenie.koncentrat@gmail.com

Warsztaty poprowadzą: Anna Błaszkiewicz i Aleksandra Rzążewska - dziennikarki i trenerki twórczego pisania, które prowadzą takie warsztaty od ponad 6 lat.

Więcej informacji: www.piszemyplus.pl.

Warsztaty organizuje Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” z pomocą i wsparciem Stowarzyszenia „Możesz Więcej”, a współfinansuje je Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.
Warsztaty są częścią projektu PISZEMY +, w ramach którego odbywa się 30 warsztatów pisarskich dla seniorów w 13 polskich miastach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz