poniedziałek, 4 lutego 2019

Bieżący tydzień w Warsztacie


05.02.2019 – wtorek

Konsultacje dla mieszkańców
wt., 5 lutego, 15:00 – 17:00, salka nr 1

Konsultacje w sprawach reprywatyzacji budynków (w tym nieprawidłowości reprywatyzacji w Warszawie). Konsultacje w sprawach związanych z zarządzaniem budynkami, ochroną zabytków, ochroną środowiska, współdziałaniem w wymiarze lokalnym dla lepszej jakości życia przy poszanowaniu środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego. W tym okresie działalność będzie dotyczyła problemów zgłaszanych przez mieszkańców. Cele: edukacja, pomoc, aktywizacja ludzi i lokalnych wspólnot, szczególnie w kwestiach ochrony środowiska i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz związanych z reprywatyzacją budynków.
Konsultacje otwarte. Organizator: Miłośnicy Krajobrazu - Stowarzyszenie Właścicieli Lokali


TRW OM PTTK
wt., 5 lutego, 17:50 – 19:30, parter

Terenowy referat weryfikacyjny odznak PTTK. Spotkania otwarte.
Organizator: Oddział Międzyuczelniany PTTK w Warszawie06.02.2019 – środa


Warsztat Podstawy Improwizacji
śr., 6 lutego, 17:30 – 19:30, parter

Znajdujesz się w świecie, w którym z okazji nowego roku każdy chce schudnąć, trenerzy personalni osiągają rekordowe wyniki zajętości a z każdego kąta wynurzają się przeceny karnetów na siłownie. Zrób sobie przerwę. Wysiądź na Stacji Improwizacji i przyjdź na bezpłatny warsztat podstaw improwizacji.
Podczas warsztatu:
-Poznasz główne zasady impro
-Otworzysz pierwszą filię swojego muzeum
-Otrzymasz prezent o jakim Ci się nie śniło
-Oraz... Będziesz się dobrze bawić w gronie niesamowitych ludzi! :)
To już druga edycja warsztatu :)
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: https://goo.gl/forms/jvGmPT3Fdd84rzrF3

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Rozpoczniemy od kilku ćwiczeń na śmiałości i pewność siebie. Tak, by każdy mógł się poczuć komfortowo, następnie wspólnie, grupą opowiemy improwizowaną historię by przejść do wisienki na torcie: dwóch improwizowanych ćwiczeń w parach. Będziecie współwystępować przed drugą osobą z pary (a nie przed widownią) dzięki czemu możecie się w tym poczuć komfortowo :)
Prowadzący: Łukasz Benedykciński, Wolna grupa Stacja Improwizacja
O prowadzącym: Człowiek z niesamowitą energią, charyzmatycznym głosem i szerokim uśmiechem. Pomimo stosunkowo krótkiej znajomości z światem Impro, posiada kilkuletnie doświadczenie w dziedzinach tworzących świat improwizacji.Posiada jedną super moc: Sprawia, że ludziom zaczynają świecić się oczy.
Zaproś znajomych, zapisujcie się i wpadajcie! Liczba miejsc jest ograniczona! Serwus, do zobaczenia :)" Organizator: Stacja Improwizacja


Bezpłatne porady prawne
śr., 6 lutego, 17:30 – 19:30, salka nr 1

Bezpłatne porady prawne udzielane przez studentów oraz absolwentów prawa osobom niezamożnym. Na dyżury obowiązują zapisy telefoniczne pod nr tel. 22 498 72 30. Organizator: Fundacja Academia Iuris


Kropka, kreska, przestrzeń - Ela Holoweńko uczy rysować
śr., 6 lutego, 10:00 – 13:30, salka nr 3

Każdy może nauczyć się rysować. Niewielki jest jego koszt. Poznając techniki i rozmaite "kruczki" uzupełnione swoją fantazją możemy stać się artystami. Nie bójmy się czystej, białej powierzchni kartki. Zanim nauczyliśmy się mówić i pisać rysowaliśmy - odważnie, bez ograniczeń. Możemy spróbować jeszcze raz zabawy, gdzie wszystko jest dozwolone.
Naukę rysunku - prowadzi Ela Hołoweńko.07.02.2019 – czwartek


Kierunek zdrowie - spotkanie otwarte na temat zdrowia
czw., 7 lutego, 17:30 – 19:30

Spotkanie prowadzi Pani Bogumiła Bytniewska.Kursy medytacji (cykliczne)
czw., 7 lutego, 18:00 – 19:30, 1 piętro

Warsztaty z medytacji oraz mądrości wedyjskiej dla wszystkich chętnych.
Organizator: Meditation Mantras WisdomDebata absolwentów uczelni ekonomicznych podczas prelekecji pt. "Lifechangers"
czw., 7 lutego, 18:00 – 19:30, parter

Debata ma na celu integrowanie absolwentów uczelni ekonomicznych oraz zainspirowanie ich do dyskusji na temat ""Interchnagers"" czyli o nowoczesnych trendach w motoryzacji, samochodach elektrycznych i stacjach ładowania. Elektromobliność i nowoczesne rozwiązania do ładowania.
Gościem spotkania będzie: Damian Krol, WicePrezes Indigo Tech.
Wydarzenie otwarte.
Korporacja Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie


08.02.2019 – piątek


Ochrona dziko żyjących zwierząt w Polsce
pt., 8 lutego, 17:00 – 19:30, parter

Spotkanie organizacyjne miłośników dziko żyjących zwierząt. Nasze działania są wyrazem obywatelskiego obowiązku oraz odpowiedzialności i troski za cenne przyrodniczo miejsce i dzikie zwierzęta. W obecnej sytuacji w związku z wirusem ASF w Polsce musimy pomóc przyrodzie i stanąć na jej straży. Celem naszych działań jest ochrona dziko żyjących zwierząt, poprawa ich dobrostanu i podnoszenie standardów etycznych polskiego społeczeństwa. Podczas spotkania będziemy omawiać ww. kwestie.
Rekrutacja odbywa się w mediach społecznościowych WRA nowi członkowie.


09.02.2019 – sobotaCudeńka, otwarte
sob., 9 lutego, 10:10 – 14:10, parter

Każda osoba, która ma chęć przyjść. Mile widziane materiały do szycia. Chętnie wymienimy się tym, co mamy..
Organizator: Życie-na-kreskę


Spotkanie uczestników Międzynarodowego Ruchu “AllatRa”
sob., 9 lutego, 10:00 – 13:00, salka nr 2

Spotkanie uczestników Międzynarodowego Ruchu Społecznego “AllatRa” Na spotkaniach prowadzimy praktyczne zajęcia z: nauki panowania nad sobą; technik radzenia z emocjami i codziennym stresem; uzyskania wewnętrznego spokoju, miłości, radości, wdzięczności; technik koncentracji, medytacji, praktyk duchowych. Spotkania się odbywają w formacie towarzyskich, luźnych rozmów, dzielenia się doświadczeniami i obserwacjami z codziennego życia (praktyka). Jesteśmy gronem zwykłych ludzi dobrej woli, poza polityką i religią, prowadzimy zajęcia na własne życzenie. Tworzymy lepsze społeczeństwo, zaczynając od siebie! Nasze hasło: “Dobro w działaniu”. Zajęcia odbywają się każdą sobotę od godziny 10:00 - 13:00 Spotkania otwarte.
Wstęp wolny.
Dane kontaktowe: email: allatra.warszawa@gmail.com
tel.: +48 733 495 204, +48 886 398 989
Zapraszamy na kolejną wystawę w przestrzeni Warsztatu:
Wystawa malarska Beaty Grzelak uczennicy Szkoły Podstawowej
Termin wystawy: 09.02.2019-24.02.2019


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz