poniedziałek, 19 listopada 2018

Program Warsztatu 19-25.11.2018


19.11.2018 – poniedziałek

Watch it! , spotkanie z ekspertem z branży reklamowej, otwarte
pon., 19 listopada, 17:30 – 19:30 parter

Watch it! , spotkanie z ekspertem z branży reklamowej

Link: więcej TU


20.11.2018 – wtorek


Kurs z obsługi urządzeń z Androidem
wt., 20 listopada, 14:00 – 18:00 1 piętro

Warsztat z obsługi Androida dla seniorów. Obowiązuje rekrutacja.
Stowarzyszenie Kreatywni 50 Plus


Festiwal Kompetencji Cyfrowych
wt., 20 listopada, 16:00 – 18:00 parter

Dalszy ciąg zajęć dla seniorów- Smartfon- Internet Rzeczy.
Rekrutacja (udział wezmą jedynie przyjęte w wyniku rekrutacji osoby), tel. 506 952 271.
Organizator: Fundacja Zaczyn


Stowarzyszenie BORIS - konsultacje w ramach partnerstw lokalnych
wt., 20 listopada, 16:00 – 18:00 parter stoliki

Stowarzyszenie BORIS - konsultacje w ramach partnerstw lokalnych


Miłośnicy Krajobrazu – Stowarzyszenie Właścicieli Lokali, konsultacje
wt., 20 listopada, 16:00 – 18:00 salka nr 1

Konsultacje w sprawach reprywatyzacji budynków (w tym nieprawidłowości reprywatyzacji w Warszawie). Konsultacje dla mieszkańców w sprawach związanych z zarządzaniem budynkami, ochroną zabytków, ochroną środowiska, współdziałaniem w wymiarze lokalnym dla lepszej jakości życia przy poszanowaniu środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego. W tym okresie działalność będzie dotyczyła problemów zgłaszanych przez mieszkańców. Cele: edukacja, pomoc, aktywizacja ludzi i lokalnych wspólnot, szczególnie w kwestiach ochrony środowiska i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz związanych z reprywatyzacją budynków. Zainteresowani mieszkańcy, właściciele lokali (wspólnoty mieszkaniowe), spółdzielcy, społeczności lokalne, inne organizacje pozarządowe (np. w zakresie reprywatyzacji, spraw lokalowych, walki z hałasem, ochrony zabytków, ochrony środowiska – zieleni miejskiej).Bezpłatne porady prawne dla osób niezamożnych
wt., 20 listopada, 18:00 – 19:30 salka nr 1

Bezpłatne porady prawne udzielane przez studentów oraz absolwentów prawa osobom niezamożnym. Na dyżury obowiązują zapisy telefoniczne pod nr tel. 22 498 72 30. Organizator: Fundacja Academia IurisSpotkanie dla nowych członków i członkiń
wt., 20 listopada, 18:10 – 19:30 1 piętro

organizator: Kooperatywa Dobrze. Nasza Kooperatywa zrzesza już ponad 350 gospodarstw domowych, prowadzi 2 spółdzielcze sklepy z organiczną żywnością w Centrum Warszawy w których sprzedaje warzywa i owoce bezpośrednio od lokalnych gospodarstw rodzinnych. Dołącz do naszego stowarzyszenia i buduj z nami praktyczną alternatywę dla supermarketów. Obowiązują zapisy na maila noweosoby@gmail.comOm Chanting, otwarte
wt., 20 listopada, 17:30 – 19:30 salka nr 3

Rezonuj z OM - Kąpiel w dźwięku OM.
Om Chanting to starożytna grupowa technika, która wykorzystuje wibracje pierwotnego dźwięku OM do transformacji, regeneracji organizmu oraz przywracania harmonii w świecie przyrody i ludzi.
·         Relaksuje ciało, wycisza umysł i obniża poziom stresu.
·         Oczyszcza organizm i wspomaga procesy zdrowotne.
·         Pomaga uwolnić się od negatywnych myśli i emocji oraz rozwinąć wewnętrzny spokój, radość i bezwarunkową miłość.
·         Pomaga odkryć indywidualny potencjał. To instrument, który przywraca harmonię ciała, umysłu, serca i ducha. OM Chanting jest uniwersalną techniką dla wszystkich, niezależnie od wieku czy światopoglądu.
Kontakt do organizatorów: 792 024 717.


21.11.2018 – środa


"Kropka, kreska, przestrzeń" - Ela Hołoweńko uczy rysować
śr., 21 listopada, 10:00 – 13:00 1 piętro

Każdy może nauczyć się rysować. Niewielki jest jego koszt. Poznając techniki i rozmaite "kruczki" uzupełnione swoją fantazją możemy stać się artystami. Nie bójmy się czystej, białej powierzchni kartki. Zanim nauczyliśmy się mówić i pisać rysowaliśmy - odważnie, bez ograniczeń. Możemy spróbować jeszcze raz zabawy gdzie wszystko jest dozwolone.

Naukę rysunku - prowadzi Ela Hołoweńko.Spotkanie członków OM ZPFP.
śr., 21 listopada, 17:30 – 19:45 1 piętro

Spotkanie członków OM ZPFP, na którym prezentowane są zdjęcia i pokazy multimedialne o tematyce przyrodniczej oraz prowadzone są rozmowy na tematy fotograficzne. Członkowie ZPFP OM oraz wszystkie osoby chcące wstąpić do Związku.
Organizator: Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Mazowiecki.OM Chanting
śr., 21 listopada, 17:30 – 19:30 salka nr 3

Rezonuj z OM - Kąpiel w dźwięku OM.
Om Chanting to starożytna grupowa technika, która wykorzystuje wibracje pierwotnego dźwięku OM do transformacji, regeneracji organizmu oraz przywracania harmonii w świecie przyrody i ludzi. Relaksuje ciało, wycisza umysł i obniża poziom stresu. Oczyszcza organizm i wspomaga procesy zdrowotne. Pomaga uwolnić się od negatywnych myśli i emocji oraz rozwinąć wewnętrzny spokój, radość i bezwarunkową miłość. Pomaga odkryć indywidualny potencjał. To instrument, który przywraca harmonię ciała, umysłu, serca i ducha. 
OM Chanting jest uniwersalną techniką dla wszystkich, niezależnie od wieku czy światopoglądu.
Kontakt do organizatorów: 792 024 717.22.11.2018 – czwartek


Diagnoza chorób neurodegeneracyjnych i możliwości leczenia
czw., 22 listopada, 17:00 – 19:00 1 piętro

Zapraszamy osoby zainteresowane problematyką zespołów otępiennych na spotkanie z neurologiem. Obowiązują zapisy: fundacjawsparcie@os.pl / tel : 793 413 489 Organizator: Fundacja Wsparcie


TRW OM PTTK
czw., 22 listopada, 18:00 – 19:30 salka nr 1

Terenowy referat weryfikacyjny oddznak PTTK, spotkanie otwarte. Oddział Międzyuczelniany PTTK w WarszawieFundacja Akademi Iuris, otwarte
czw., 22 listopada, 17:30 – 19:30 salka nr 2

Bezpłatne porady prawne udzielane przez studentów oraz absolwentów prawa osobom niezamożnym. Na dyżury obowiązują zapisy telefoniczne pod nr tel. 22 498 72 30.
Organizator: Fundacja Academia Iuris23.11.2018 – piątek


Kurs z Obsługi urządzeń z Androidem
pt., 23 listopada, 14:00 – 18:00 1 piętro

Warsztat z Obsługi Androida dla seniorów. Obowiązuje rekrutacja. 
Stowarzyszenie Kreatywni 50 Plus


24.11.2018 – sobota


Bezpieczny Senior - czyli zadbaj o siebie i innych nie tylko na ulicy.
sob., 24 listopada, 10:15 – 11:30 parter

Bezpieczny Senior - czyli zadbaj o siebie i innych nie tylko na ulicy.
Tematyka zajęć: odruchy bezwarunkowe, które każdy z nas posiada,  zagrożenia, które mogą napotkać osoby starsze, zachowania, które możliwe, że okażą się pomocne, obrona przed złodziejem/ napastnikiem, punkt presyjne/ bolesne punkty na ciele, które zniechęcą każdego, aspekty prawne jeśli chodzi o obronę konieczną, pierwsza pomoc - zarówno w przypadku kiedy sami jej potrzebujemy jak i kiedy udzielić jej możemy a nawet musimy, jak się zachować w takich sytuacjach , co może być pomocne a czego się wystrzegać.
Prowadzenie: Sebastian Pierzchała wstęp wolny Zajęcia prowadzone w ramach Kafejki.


Bazar Wymiennika
sob., 24 listopada, 12:00 – 14:00 parter

"Bazar Wymiennika to cykliczne wydarzenie integrujące społeczność skupioną wokół Wymiennika oraz zachęcające inne osoby do dołączenia do niej. Wymiennik działa od jesieni 2012 roku. To społeczność ludzi, którzy bezgotówkowo wymieniają się między sobą usługami i rzeczami. Wymiany w ramach Wymiennika to świetna okazja do poznania nowych osób – nawiązania nowych znajomości, koleżeństwa i przyjaźni. W ten sposób tworzymy sieć społecznego wsparcia – która nikogo nie wyklucza. Cyklicznie organizowane bazary to sprawdzony sposób na wzmacnianie aktywności grupy. W jednym miejscu można spotkać się większą liczbą osób, niż podczas indywidualnych wymian. Bazary pozwalają lepiej zapoznać się z zasadami działania Wymiennika i jego użytkownikami. Wzmacniają zaufanie. Dla wielu osób były miejscem dokonania pierwszej wymiany, a także inspiracją do dołączenia do społeczności. Ułatwiamy zapoznanie się z kolejnymi osobami. Zapraszam także nowe osoby, które od razu będą mogły skorzystać z rzeczy i usług dostępnych na Bazarze."


Medytacje - Ludmila S
sob., 24 listopada, 10:00 – 13:00

Zajęcia otwarte dla osób zainteresowanych medytacją

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz