poniedziałek, 11 grudnia 2017

Program Warsztatu na ten tydzień


Otwarte wydarzenia w "Warsztacie" 

od 11 do 17 grudnia 2017 r.


W tym tygodniu zapraszamy na...
(na wszystkie spotkania wstęp wolny, czasem obowiązują zapisy)

Poniedziałek 12.00-20.00 Projekt pracownia Św. Mikołaja -,,Zrób sobie prezent"-  warsztaty plastyczne

W marketach można już znaleźć choinki i świąteczne dekoracje, więc i my zróbmy coś z tej okazji, póki czas nas nie goni. Spotkania będą odbywały się pod hasłem: Upominki dla rodzinki, czyli mały nietuzinkowy prezent dla najbliższych, przyjaciół czy znajomych… Może to być coś dla nas; mały dodatek do ulubionej sukienki, który odmieni jej stylizację, lub niewielka przeróbka znanej nam kreacji, aby budziła wciąż westchnienia … Da się zrobić !
Należy zaopatrzyć się w uśmiech i pogodę ducha ,a resztę znajdziecie na miejscu !
 Zapraszam do zabawy!
Organizator pani Grażyna ms.reno@interia.pl

Poniedziałek 18.30-20.00 Kooperatywa Dobrze

Gdzie kupić etyczne banany? Płatki i kasze na wagę? Jajka od szczęśliwych kur? Jabłka bez oprysków? Chleb pieczony na zakwasie ze starych odmian zbóż, takich jak samopsza, czy krzyca? Kawę ze spółdzielni Zapatystów? Kiszonki wykraczające poza schemat kapusty i ogórków? Te i inne produkty znajdziesz w sklepach Kooperatywy „Dobrze”!
Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana zakupem produktów po cenach członkowskich, zapraszamy, przyjdź na spotkanie orientacyjne dla nowych członków. Pamiętaj, aby potwierdzić chęć udziału w spotkaniu mailowo na adres: noweosoby@gmail.com

Wtorek 12.00-14.00 Kawiarenki obywatelskie

W realizowanym projekcie "AS w budżecie partycypacyjnym", mającym na celu aktywizację seniorów w BP na 2019 r. na terenie dzielnic Praga Północ i Śródmieście, m.in. chcemy przeprowadzić cykl spotkań nazwanych "kawiarenkami obywatelskimi".
Na terenie Śródmieścia planujemy zorganizować 5 takich spotkań w dniach: 21 listopada, 12 grudnia, 10 stycznia,
7 marca, 9 maja - zawsze w tych samych godz. 12.00- 14.30. Podczas spotkań, kierowanych głównie do seniorów, ale nie tylko, bo także do wszystkich innych zainteresowanych, zamierzamy prezentować różne możliwości angażowania się na rzecz lokalnej społeczności - poprzez budżet partycypacyjny, inicjatywę lokalną, radę seniorów/i młodzieżową, itd. W odniesieniu do każdego z tematów będziemy też zapraszać odpowiednich ekspertów - np. osobę z Centrum Komunikacji Społecznej zajmująca się tematyka inicjatywy lokalnej, kiedy będziemy rozmawiać o tym narzędziu . Będziemy też zapraszać urzędnika ze Śródmieścia odpowiedzialnego za koordynację budżetu partycypacyjnego na terenie dzielnicy.
Zależy nam też, aby spotkania faktycznie miały charakter kawiarenek - i dlatego zawsze zapewnimy drobny poczęstunek dla uczestników.
Projekt "AS w budżecie partycypacyjnym" finansowany jest ze środków m. st Warszawa. Więcej informacji o nim (nie tylko o kawiarenkach obywatelskich): http://stocznia.org.pl/projekty/as-w-budzecie-partycypacyjnym/"
Organizator: Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia

Serdecznie zapraszamy na organizowane przez nas w najbliższym czasie w ramach projektu "As w budżecie partycypacyjnym" wydarzenia.

We wtorek 12 grudnia w godz.12.00-14.00 w Warsztacie Warszawskim odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu kawiarenek obywatelskich. Tym razem tematem  spotkania będzie to jak złożyć projekt do budżetu partycypacyjnego. W wydarzeniu wezmą także udział projektodawcy, którzy z sukcesem złożyli wnioski do BP w poprzednich edycjach. Podzielą się swoimi doświadczeniami z tego jak wymyślili projekty, a także jak przygotowali wnioski projektowe. Poza ciekawą rozmową podczas spotkania oferujemy kawę/herbatę i drobny poczęstunek.

Wtorek 15.00-18.00 Bezpłatne konsultacje z psychologiem zdrowia/psychodietetykiem

Chcesz zmienić swoje nawyki na zdrowsze? Chcesz przestać podjadać niezdrowe przekąski? Chcesz skutecznie i trwale schudnąć lub po prostu zadbać o swoje zdrowie? Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji z psychologiem zdrowia/psychodietetykiem. Zapraszamy przede wszystkim seniorów. Bo każdy czas jest dobry na zmiany.
Organizator: Fundacja Widzimy Inaczej
Zapisy: tel. 575 105 105

Wtorek  18.00-20.00 Chór Voces Gaudiae

Regularne próby chóru osób LGBT i przyjaciół.
Zapisy: info@voces.pl

Wtorek 18.00-20.00 – Bezpłatne porady prawne

Bezpłatna pomoc prawna w ramach działalności Fundacji Academia Iuris jest udzielana osobom niezamożnym, których aktualna sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Pomoc jest udzielana przez studentów i absolwentów wydziałów prawa.
Organizator: Fundacja Academia Iuris
Zapisy telefoniczne (22) 498 72 30 od poniedziałku do czwartku
w godz.: 15.00 -17.00.

Środa 13.00-17.00 Projekt pracownia Św. Mikołaja -,,Zrób sobie prezent"-  warsztaty plastyczne

W marketach można już znaleźć choinki i świąteczne dekoracje, więc i my zróbmy coś z tej okazji, póki czas nas nie goni. Spotkania będą odbywały się pod hasłem: Upominki dla rodzinki, czyli mały nietuzinkowy prezent dla najbliższych, przyjaciół czy znajomych… Może to być coś dla nas; mały dodatek do ulubionej sukienki, który odmieni jej stylizację, lub niewielka przeróbka znanej nam kreacji, aby budziła wciąż westchnienia … Da się zrobić !
Należy zaopatrzyć się w uśmiech i pogodę ducha ,a resztę znajdziecie na miejscu !
 Zapraszam do zabawy!
Organizator pani Grażyna ms.reno@interia.pl

Środa 16.00-20.00 Gramy w Warsztacie Warszawskim
Spotkanie z Filipem Miłuńskim - twórca gier planszowych.
Wspólnie będziemy grać w takie gry jak "Capitol"
Zapraszamy!

Środa 17.00-20.00 Męska Grupa Wsparcia i Rozwoju

Męska Grupa Wsparcia i Rozwoju Spotkanie jest otwarte. Jeżeli chcesz móc szczerze powiedzieć o swoim problemie? Jeżeli chcesz poszukać właściwych odpowiedzi na ważne życiowe sprawy? Jeżeli chcesz pogadać o tym w grupie takich poszukujących facetów? Spotkania są tylko dla facetów. Nie ma ograniczeń wiekowych. Spotkania są bezpłatne. Grupa jest otwarta, więc można przychodzić na dowolne spotkania. Pełne informacje i zapisy na: https://MeskaGrupaWarszawa.blogspot.com

 Czwartek 11.00-14.00 Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej Syntonia

Wykład dla seniorów i rodzinnych opiekunów osób starszych w ramach programu Blisko Bliskich.
Zapisy: syntonia@syntonia.org.pl, tel. 792 765 790.

 Czwartek 15.00-17.30 Jak działa technologia 3D? Technologia VR i IR dla seniorów!

Zapraszamy seniorów na wykład poświęcony nowym obliczom rzeczywistości. Dzięki zdobyczom nauki i techniki zmieniają się już nie tylko sposoby i możliwości wyświetlania obrazu, ale również kontaktu z rzeczywistością. Wciąż udoskonalane techniki trójwymiarowego obrazu to dopiero początek drogi w kreowaniu wirtualnego świata. Na naszym spotkaniu porozmawiamy między innymi o sztucznie tworzonej rzeczywistości, w której kreowana wizja przestrzeni, przedmiotów oraz zdarzeń daje niezwykle realistyczne efekty przebywania w wirtualnym świecie. Poruszymy również zagadnienia związane łączeniem świata rzeczywistego z tym generowanym komputerowo, w którym równolegle możemy obserwować np. życie toczące się w naszym otoczeniu z elementami wytworzonymi przez komputer i nałożonymi na rzeczywisty świat. Zapraszamy na specjalne spotkanie, na którym przybliżymy seniorom zastosowanie systemów rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej w życiu codziennym, nauce i zabawie." organizator: Kreatywni 50 Plus

Czwartek 17.00-19.30 Fundacja Aktywator Kariery
- Jak sporządzać skuteczne CV?


Szkolenie dotyczące sporządzania skutecznego CV.
Zapisy: biuro@aktywatorkariery.pl, tel.  530 669 511

Czwartek 18.00-20.00 Warsztaty medytacji

Zapraszamy na sesję relaksacji oraz naukę medytacji z mantrą dla osób początkujących. Na warsztatach dowiesz się czym naprawdę jest medytacja, dlaczego warto medytować, jakie korzyści odniesiesz z jej praktykowania, a przede wszystkim nauczysz się trzech, najbardziej obecnie polecanych metod medytacji. Serdecznie zapraszamy!
Zapisy tel. 504 705 771  (preferowana forma kontaktu SMS, od poniedziałku do piątku w godz. 10-18).

Czwartek 18.00-20.00 - Bezpłatne porady prawne

Bezpłatna pomoc prawna w ramach działalności Fundacji Academia Iuris jest udzielana osobom niezamożnym, których aktualna sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika.  Pomoc jest udzielana przez studentów i absolwentów wydziałów prawa.
Zapisy telefoniczne (22) 498 72 30 od poniedziałku do czwartku
w godzinach 15.00 -17.00

 Piątek 11.00 -12.30 Kawiarenki obywatelskie – spacer

Zapraszamy na spacer badawczy połączony z elementami zajęć z nordic walking. Spotykamy się o godz. 11.00 przy wejściu do Warsztat Warszawskiego, pl. Konstytucji 4. Pod koniec spaceru będzie można przy herbacie i cieście porozmawiać o tym jak wnioski ze spaceru przekuć we wnioski do budżetu partycypacyjnego.
Projekt "AS w budżecie partycypacyjnym" finansowany jest ze środków m. st. Warszawa. Więcej informacji o nim (nie tylko o kawiarenkach obywatelskich): http://stocznia.org.pl/projekty/as-w-budzecie-partycypacyjnym/"
Organizator: Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia

Piątek 16.00-20.00 Festiwal Euroshorts 2017 - warsztaty dla dorosłych i dzieci

Warsztaty i spotkania z filmowcami związane z festiwalem Euroshorts. W piątek - dla dorosłych, w niedzielę "Hania na wakacjach w Szwecji" - warsztaty filmowo językowe dla dzieci.
Organizator: Fundacja Młodego Kina
Zapisy: warsztaty@euroshorts.pl

Sobota 12.45-15.00 - Weekendy z Rosyjskim

Klub miłośników języka rosyjskiego i kultury rosyjskiej dla dorosłych (poziom językowy - od B1)
Organizator: Stowarzyszenie Russkij Dom

Niedziela 11.00-15.00 Festiwal Euroshorts 2017 - warsztaty dla dorosłych i dzieci

Warsztaty i spotkania z filmowcami związane z festiwalem Euroshorts, w piątek - dla dorosłych, w niedzielę "Hania na wakacjach w Szwecji" - warsztaty filmowo językowe dla dzieci.
Organizator: Fundacja Młodego Kina
Zapisy: warsztaty@euroshorts.pl

1 komentarz:

  1. Moje dzieci chciały mnie ubezwłasnowolnić, aby nabyć prawa do mojego majątku. Nie byłem idealny, ale poświęciłem im bardzo wiele... Zgłosiłem się do miejscowej kancelarii, która pomogła mi wygrać sprawę.

    OdpowiedzUsuń