środa, 28 czerwca 2017

Polskie kino w PRL Fabryka snów – warszawskie wędrówki filmowe

TYTUŁ PRELEKCJI: „Polskie kino w PRL" - odbudowa polskiej branży filmowej
DATA PRELEKCJI: 30.06.2017 (piątek) godz. 18.00
MIEJSCE SPOTKANIA: Warsztat Warszawski; pl. Konstytucji 4 (sala na I piętrze)
Historia dynamicznego rozwoju polskiej branży filmowej początku XX w. została nagle przerwana wybuchem II wojny światowej. Niemiecki okupant w okresie najazdu dokonał całkowitego zniszczenia wszystkich ośrodków produkcji filmowej i niemal całkowicie zdewastował istniejącą wówczas sieć kin. Rozpoczęta niemal od „zera” powojenna odbudowa rodzimej kinematografii napotkała na kolejne problemy, związane z trudnym okresem PRL-u. Ale to właśnie socjalistyczna polityka kulturalna stworzyła możliwość rozwoju filmu jako sztuki narodowej…
Jak przebiegała odbudowa polskiej kinematografii z gruzów pożogi wojennej? Jak rozwijał się przemysł filmowy w Polsce Ludowej? Jakie były sposoby walki producentów filmowych z komunistyczną propagandą? Na te i wiele innych pytań odpowie wybitny krytyk filmowy, historyk filmu, dr nauk humanistycznych Rafał Marszałek.
Na wykład otwarty „Polskie kino w PRL" zapraszamy już w piątek, 30 czerwca. Spotykamy się o godz. 18.00 w Warsztacie Warszawskim; pl. Konstytucji 4 (sala na I piętrze).
W trakcie spotkania prowadzone będą zapisy na bezpłatne wyjście do kina. Liczba miejsc ograniczona!
Udział w spotkaniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt „Fabryka snów – warszawskie wędrówki filmowe” jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz