środa, 17 maja 2017

Monolooz - TOP NIANIA - na Śródmieście Działa!

W tym roku na zakończenie "Śródmieście Działa" (10 czerwca 2017) będziemy mieli wyjątkową okazję obejrzenia premierowego spektaklu "TOP NIANIA" Fundacji Act 4 Art!
Start spektaklu: 16.00
wstęp jest oczywiście wolny!

Blanka Luna to najbardziej rozpoznawalna celebrytka w kraju. Jej kariera w ostatnim czasie rozwija się tak jak to sobie wymarzyła. Wywiady, plan filmowy i blask jupiterów to już dla niej codzienność. Do tego działalność prospołeczna, własna fundacja i walka o prawa człowieka. Słowem, życie jakiego zawsze pragnęła. Aż tu nagle, stan ten zmienia widok dwóch pasków na teście ciążowym. Co robić w takiej sytuacji? Rezygnować z kariery na rzecz wychowania dziecka? Próbować pogodzić
te kwestie? Czy może już teraz zacząć szukać niani, ale… jak się tym zająć?

Dla JEJ dziecka to nie może być przecież niania – to musi być TOP NIANIA! A o to miano będzie walczyć 7 osób w reality show, w najbardziej oglądanej stacji telewizyjnej w Polsce. Każdej z nich wydaje się, że może być świetną nianią. Ale czy na pewno? O tym, czy komuś się to uda, zadecydują widzowie.
 

Cykliczny projekt teatralny MONOLOOZ otwiera swoją działalność przedstawieniem TOP NIANIA. MONOLOOZ, jest nowatorskim projektem, podejmującym tematykę życia codziennego w sposób zabawny, wzruszający i nieoczywisty.
Przede wszystkim unikalny jest sposób powstawania spektaklu. Na samym początku, nie ma gotowego tekstu dramatycznego Jest tylko temat czy okoliczność wokół której ma powstać inscenizacja. Za sprawą warsztatów, poprzez proces, zgłębiamy temat i poruszaną przez nas problematykę. Następnie, za sprawą burzy mózgów podejmujemy decyzje o tym, jakie stworzymy okoliczności, postacie i konflikty. Po tej części dokonujemy pogłębiania postaci – tu bardzo pomocna jest technika Meisnera. Za sprawą improwizacji oraz narzędzi w niej zawartych, postacie stają się
prawdziwe i nabierają komediowego wyrazu. Dopiero po tym, aktorzy przechodzą do pisania swoich monologów, które tworzone są pod opieką reżysera i dramaturga. Dzięki takiemu sposobowi powstawania inscenizacji, otrzymujemy zdecydowanie żywsze postaci niż w przypadku teatru typowo dramatycznego. Poza tym dotykamy bieżących problemów, które nas otaczają.
Efektem ma być spektakl, na który składa się 8 monologów, całość sztuki spina osoba Gospodarza, który angażuje publikę. Widzowie zaś będą oglądać monologi wypowiadane przez postacie. Z założenia mają być one komiczne, niekiedy nawet zahaczające o absurd, lecz dotykające problemów społecznych. Jak już wspomnieliśmy w MONOLOOZ chcemy tworzyć sztuki nawiązujące do świąt
okolicznościowych. W przypadku TOP NIANIA, naszym punktem wyjścia był Dzień Dziecka.
MONOLOOZ tworzą artyści zaangażowani i kształceni techniką Meisnera nauczaną w warszawskim Laboratorium Meisnera pod auspicjami Fundacji Act 4 Art.
Po dalsze informacje zapraszamy na: https://web.facebook.com/monolooz
Jeżeli chcecie poznać nas „od kuchni” zapraszamy na nasza kanał Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCr0VIpqVST7ydwclbTa6zQg/about

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz