czwartek, 27 kwietnia 2017

Generator TransferHUB vol.3Generator TransferHUB vol.3


Lubisz eksperymentować? Masz mnóstwo nietypowych pomysłów i chcesz pomagać młodym ludziom w odnajdywaniu się na rynku pracy? Spotkaj się z nami! Zapraszamy na bezpłatny warsztat metodą service design w ramach Inkubatora innowacji społecznych TransferHUB!

Inspiracje ze spotkania oprócz przydatnej wiedzy, pomogą Wam także w złożeniu pomysłu
w trwającym III naborze wniosków grantowych (na pomysły czekamy do 25 maja) szczegółowe informacje na naszej stronie:
www.transferhub.pl
Spotykamy się:
10 maja 2017r.
10:00 -16:00
Warsztat Warszawski
Pl. Konstytucji 4, Warszawa

Cel spotkania:

Warsztat: Jak generować innowacyjne pomysły w oparciu o potrzeby odbiorców?

·         Czym są mikro innowacje społeczne i jak powstają?
·         Jak myśleć o swoich działaniach społecznych tak, by trafiać w prawdziwe potrzeby ludzi dla których działasz lub chcesz działać?
·         Jak szukać rozwiązań, które mogą ułatwić młodym ludziom przechodzenie z systemu edukacji do zatrudnienia?

Zapraszamy na warsztat metodą service design, który będzie zbudowany wokół tych pytań. Na spotkaniu chcemy skoncentrować się na projektowaniu na przykładzie działań skierowanych do młodych ludzi w wieku 15-29 lat. Tematem będą te sytuacje, które towarzyszą przechodzeniu z systemu edukacji na rynek pracy. Poćwiczymy na przykładach
z życia. Warsztat pomoże Ci przygotować się do złożenia wniosku w trwającym 3 naborze nietuzinkowych pomysłów, które pomogą młodym ludziom w wyzwaniach związanych z tym tematem. Opowiemy jak możesz zdobyć grant i wsparcie na wdrożenie swojego rozwiązania.

Dla kogo:
Zapraszamy zarówno osoby indywidualne jak i organizacje, instytucje, grupy nieformalne czy firmy - wszystkich zainteresowanych tematyką wspierania młodych ludzi w ich odnajdywaniu się na rynku pracy. Jeżeli chcesz zaeksperymentować, masz pomysł lub intuicję, którą chcesz sprawdzić albo znasz problemy i wyzwania, przed którymi stoją młodzi ludzie, w tym kontekście - spotkajmy się!

Plan spotkania:

Na początku opowiemy Wam o innowacjach społecznych w rozumieniu Inkubatora innowacji społecznych TransferHUB, a także o naszej specyfice i wsparciu jakie oferujemy.  Następnie porozmawiamy o projektowaniu usług w oparciu o użytkowników oraz o ich potrzebach jako źródle inspiracji do poszukiwania innowacji. Warsztat poprowadzi Agnieszka Sikorska
z
Cooperativa Studio. Będziemy pracować na wybranych przykładach z życia młodych ludzi.
W gronie inspirujących osób będziecie mieli okazję w praktyce poćwiczyć wykorzystywanie narzędzi service design, w kontekście projektowania usług społecznych. Dla chętnych będzie też czas na indywidualne pytania dotyczące Inkubatora TransferHUB.
W międzyczasie zapraszamy na wspólną herbatę i coś dobrego w ramach lunchu.  

Link do bezpłatnej rejestracji: https://generatorvol3.evenea.pl/

Zapraszamy do przyłączenia się do nas na facebooku: https://www.facebook.com/transferhub/

Partnerem wydarzenia jest Cooperativa studio.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

Do zobaczenia!
Zespół Programu TransferHUB
Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych <FISE>
Katarzyna Binda
Oktawiusz Chrzanowski
Magdalena Klaus
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz