środa, 19 października 2016

Życie z rakiem i po raku

Fundacja „Korony Drzew” – dobre życie po 50 jest miejscem skupiającym aktywne, twórcze, osoby, które czują się gotowe, podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem z Innymi, tworząc przy okazji dla siebie zaplecze finansowe. To osoby patrzące z optymizmem w dal, widzące dla siebie perspektywę w zmieniającej się codzienności, widzące w tej zmianie możliwości, szanse dla siebie i świata, niegodzące się na konsumpcję dnia codziennego.
Misją Fundacji jest pobudzenie świadomości, aktywności osób, tak by w swoim "dojrzałym" wieku zobaczyły atut, chciały go uruchomić, podzielić się z innymi. Tak by druga połowa ich życia zyskała sens dla nich samych i była "towarem" pożądanym przez Innych. Pięćdziesiątka to ukoronowanie życia pełnego doświadczeń, satysfakcji i planów, marzeń na przyszłość. :) :) :) Kolejnym pytaniem naszego cyklu są pytania o „Życie z rakiem i po raku”.
Codziennie ktoś słyszy diagnozę, którą uważa za absurdalną, bo przecież jemu to nie może się trafić, a po pierwszym szoku i zaprzeczeniu przychodzi myśl, że to Koniec. Czy rzeczywiście jest to koniec? Czy istnieje inna wersja wydarzeń tym razem opowie nam PANI KATARZYNA KRÓLIKOWSKA - Właścicielka firmy Veni.Vidi- terapia i rehabilitacja wzroku. Mediator sądowy wpisany na listę mediatorów Sądu Okręgowego w Płocku, od 10 lat zajmuje się rozwiązywaniem konfliktów i propagowaniem idei sprawiedliwości naprawczej. Absolwentka Studium Liderów Grup Wsparcia , prowadzi   warsztaty rozwojowe  dla kobiet. Zafascynowana metodą NVC ( Porozumienie bez Przemocy), od wielu lat  pracuje z kobietami, które są dla niej źródłem odwagi, mądrości i inspiracji. Jest  sekretarzem zarządu Płockiego Stowarzyszenia „Amazonki”.
Prywatnie- mama dorosłych dzieci, od niedawna babcia Antosia, miłośniczka teatru ( od kilku lat gra w teatrze Per Se), „popełniająca” czasami jakiś wiersz, a czasami prozę, zakochana w  górach i w życiu. Wierzy w to, że mamy tylko "TU I TERAZ". „Chciałabym podzielić się z uczestniczkami swoim doświadczeniem związanym z rakiem piersi. Chcę pokazać, że choroba nie tylko zabiera, ale również daje - siłę, moc i nowe życie- lepsze, jeśli takiego wyboru dokonamy. Rak to nie wyrok i tylko od nas zależy co z nim zrobimy, czy pozwolimy by choroba zdominowała nasze życie czy uczynimy z niej zasób i wykorzystamy w dobrym celu. Ja wybrałam drugą drogę i dziś dzielę się tym z innymi osobami- tymi już chorującymi, tymi którzy mają w swoim otoczeniu osoby przechodzące przez to trudne doświadczenie , ale również z każdym, kto chce tego słuchać. Moje życie zmieniło się na lepsze dzięki rakowi i o tym chcę opowiedzieć podczas spotkania.”
Zapraszamy w czwartek 20 października 2016 o godz. 17.30 - Anna Białobrzeska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz