wtorek, 13 stycznia 2015

Warszawska Pętla Czasu - zapraszamy dzieciaki na zajęcia w trakcie feriiFerie przed telewizorem? Przed komputerem? Bleeeee, nic równie nudnego!

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii i Warsztat Warszawski mają o wiele lepszą propozycję – przenieśmy się w czasie! Do dawnej Warszawy, sprzed 300, 200, 70 lat. To dopiero będzie atrakcja spotkań tam króla Poniatowskiego, porozmawiać z Marią Skłodowską, posłuchać opowieści Józefa Piłsudskiego. Pytanie jest jedno – jak potem wrócić do domu na obiad?:)

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii i Warsztat Warszawski zapraszają uczniów szkół podstawowych, spędzających ferie zimowe w domu, na warsztaty historyczne „Warszawska Pętla Czasu”.

Podczas zajęć uczestnicy wpadają w pętlę czasu: każdego dnia odnajdują się w innej epoce. Mają zmierzyć się z różnymi zadaniami, rozwiązać historyczne zagadki, które zawsze są mocno związane z konkretnymi miejscami w naszym mieście. Poprzez rozwiązywanie zadań, uczestnicy każdego dnia starają się uwolnić z tytułowej pętli czasu i wrócić do teraźniejszości. Powrót gwarantuje im prawidłowe wykonanie postawionych przed nimi zaleceń, a te możliwe są do wypełnienia, tylko po poznaniu realiów i specyfiki epoki. 

W efekcie wycieczek w przeszłość i poznawania tam poszczególnych miejsc Warszawy, powstanie mapa, którą w wersji wydrukowanej po skończonym cyklu, uczestnicy mogą zabrać do domu. Zakładamy, że w czasie spacerów z rodzicami będą mogli służyć im za przewodników i chwalić się zdobytą na zajęciach wiedzą.

Zajęcia mają uświadomić uczestnikom, że Warszawa i jej mieszkańcy od wieków odgrywali kluczową rolę w historii naszego państwa i społeczeństwa. Cały program zajęć ma za zadanie wzbudzić w uczestnikach przywiązanie do miasta, dumę z jego historii i zaciekawić przeszłością miejsc, które mijają na co dzień.

Dwa cykle po 4 spotkania odbędą się w godzinach 10.00 – 14.00:
w I tygodniu ferii: 20 – 23.01.2015 (wtorek – piątek)
w II tygodniu ferii: 26 – 29.01.2015 (poniedziałek – czwartek)

W Warsztacie Warszawskim, Plac Konstytucji 4.

Zajęcia są bezpłatne: obowiązują zapisy: dziekanat@duch.edu.pl
Szczegóły: www.duch.edu.pl

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz