poniedziałek, 12 stycznia 2015

Techniki zdobnicze w meblachStowarzyszenie Historyków Rzemiosła Artystycznego “Artificium” zaprasza do WARSZTATU na wykład pt. “Techniki zdobnicze w meblach”, który wygłosi pan Stefan Mieleszkiewicz – kustosz Działu Mebli w Muzeum Narodowym w Warszawie. 

Spotkanie odbędzie się w czwartek 15 stycznia o godz. 17:30 i będzie pierwszym z serii „W rzeczy samej…Cykl wykładów o rzemiośle artystycznym”.

Celem cyklu jest zachęcenie słuchaczy do pogłębiania wiedzy z zakresu historii rzemiosła artystycznego. W planach są wykłady i spotkania ze specjalistami w takich dziedzinach, jak: meblarstwo, ceramika, tkaniny, złotnictwo etc. Poprzez cykl chcielibyśmy zwrócić uwagę odbiorców na tę nieco zapomnianą przez Polaków sferę sztuki, która z roku na rok zyskuje coraz większą uwagę. Popularne stają się wystawy dzieł rzemiosła artystycznego, powstają także kolejne publikacje dotyczące tej tematyki. Dzięki wykładom chcielibyśmy dać słuchaczom możliwość kontaktu z badaczami, muzealnikami, antykwariuszami oraz kolekcjonerami związanymi z poszczególnymi dziedzinami sztuki dekoracyjnej. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu.

Wstęp wolny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz