wtorek, 12 sierpnia 2014

Zajęcia aktorskie dla seniorów

Czy słyszeliście już o Teatrze ME/ST?
ME/ST tworzą Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz - aktorka i dramaturg/reżyser.
Od ponad 10 lat tworzą wspólnie autorski teatr - najpierw we Wrocławiu pod szyldem Wrocławskiego Teatru Zakład Krawiecki, a obecnie w Warszawie.
Więcej przeczytacie o nich na www.mestteatr.pl
Od początku sierpnia Magdalena Engelmajer prowadzi zajęcia aktorskie dla seniorów w ramach naszej Kafejki Międzypokoleniowej.
Zapraszamy w każdą środę, w sierpniu o 14.00

Oto jak Magda pisze o zajęciach:
Kurs kierowany jest do osób, które nieustannie pracują nad pogłębianiem jakości swojego życia zawodowego oraz prywatnego.
Przeprowadzone ćwiczenia, służyć będą rozwojowi każdego z instrumentów, jakimi posługuje się aktor – oddech, głos, ciało, dykcja, wyobraźnia, kreatywność.
Poprzez szereg zadań, uczestnicy doświadczą koncentracji na własnym celu, co prowadzi, między innymi, do wzmocnienia poczucia pewności siebie, na przykład podczas wystąpień publicznych. Etiudy (krótkie formy sceniczne), których inspiracją będzie codzienność, sprawią, że uczestnicy nauczą się z dystansem postrzegać własne życie,  co zawsze korzystnie wpływa na nastawienie do obowiązków, jakie przynosi każdy dzień.
Zajęcia zakończą się pokazem publicznym, złożonym z etiud, w których uczestnicy zaprezentują zdobyte podczas warsztatów umiejętności.

ZAJĘCIA ZAWIERAJĄ TAKIE ZAGADNIENIA JAK:
- Impostacja głosu
- Ćwiczenie aparatu mowy
- Plastyka ruchu.
- Relaksacja – jako forma pogłębienia świadomości ciała.
- Kultura żywego słowa
- Reżyseria
- Adaptacja sceniczna.

Magdalena Engelmajer
Aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna, prezenterka TV, twórczyni autorskich warsztatów aktorsko-teatralnych, organizatorka zdarzeń artystycznych, współtwórczyni TEATRU ME/ST.
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, wydział zamiejscowy we Wrocławiu. Od 2001 roku współpracuje z reżyserem Szymonem Turkiewiczem, przez osiem lat prowadząc i tworząc trzon Teatru Zakład Krawiecki we Wrocławiu a obecnie działając w duecie artystycznym ME/ST w Warszawie.  Od 2009 roku współpracuje z Teatrem Scena Współczesna w Warszawie. Stypendystka MKiDN 2007 roku oraz stypendystka Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w 2013 roku w kategorii teatr. Ze spektaklami występowała na licznych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą.


Zapraszamy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz