poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Weź dziadka i babcię (oraz mamę i tatę) na spotkanie Kafejki Międzypokoleniowej!Ci, którzy śledzą wydarzenia w naszym kalendarzu, pewnie już dawno zauważyli, że pojawiło się w nim nowe, cykliczne wydarzenie - Kafejka Międzypokoleniowa. Stworzyliśmy ją wspólnie z Fundacją Zaczyn zajmującą się animacją seniorów już od paru lat. Jest to odpowiedź między innymi na Wasze głosy zebrane podczas Skupu Pomysłów.

Spotkania odbywają się we wtorki i czwartki od 10 do 14-tej. O 11-tej występuje zaproszony gość - reżyser, policjant czy prawnik, ale już wcześniej można przyjść napić się bezpłatnej kawy i herbaty.
Program Kafejki chcemy kształtować wspólnie z Wami, dlatego jesteśmy otwarci na wszystkie Wasze pomysły i sugestie.
Kafejka ma formułę luźnych spotkań przy kawie i herbacie. Zapraszamy nie tylko seniorów, ale wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas i dowiedzieć się czegoś ciekawego o świecie!

Odbyły się już następujące spotkania:
15 kwietnia, wtorek
Pokaz filmu „Wszystko Płynie” i spotkanie z reżyserem Krzysztofem Dziomdziorą. Rozmawialiśmy o kinie drogi, zmianach, jakim poddaje się obecnie warszawski odcinek Wisły, oraz o tym, czy rewitalizowane obecnie nabrzeże będzie przestrzenią przyjazną wypoczynkowi i działaniom obywatelskim.
17 kwietnia, czwartek
Warsztaty up-cyklingowe z Barbarą Turską-Knyziak z pracowni Barbórka Dizajn.
Niecodzienne warsztaty plastyczne, po których każdy uczestnik mógł wyjść do domu z własnoręcznie zrobioną misą, abażurem lub koszem. Wykorzystywaliśmy ekologiczną, papierową wiklinę, a w czasie wspólnej pracy rozmawialiśmy o up-cyklingu.
22 kwietnia, wtorek
Spotkanie „Komfortowo i bezpiecznie w cyfrowym świecie”.
Jak założyć konto w sklepie internetowym? W jaki sposób porównywać ceny? Jak obsłużyć paczkomat? Gdzie nie zapisywać pinów kart bankomatowych? Jak założyć konto Veturilo i jeździć za darmo rowerem po Warszawie? O tym wszystkim w serii krótkich wystąpień opowiedzieli specjaliści i seniorzy.
24 kwietnia, czwartek
Jak nie dać się oszukać? Spotkanie z policjantem z Komendy Rejonowej Śródmieście.
Istnieje wiele metod na to by stracić pieniądze. Drobny druk w umowach, telefony od dawno niewidzianej rodziny, niespodziewana wizyta… Spotkanie z policjantem dało nam wiedzę, jak uchronić się przed wyłudzeniem pieniędzy.

W tym tygodniu:
29 kwietnia, wtorek
Zbieracze i zbieractwo. Wspólne wyjście do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Oglądanie kolekcji Muzeum wraz z przewodnikiem oraz wykład o „zbieraczach i zbieractwie”. Po tej wizycie sztuka współczesna nie będzie już brzmiała strasznie. Uwaga! Spotykamy się o 11.00 w Warsztacie lub o 12.00 w MSN na Pańskiej 3.

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz