piątek, 31 stycznia 2014

WARSZTAT – idzie noweMinęły dwa tygodnie odkąd FISE zagościło w murach Warsztatu, pora więc uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć o naszych planach.

Przede wszystkim będziemy kontynuować dotychczasową działalność Warsztatu polegającą na nieodpłatnym udostępnianiu przestrzeni organizacjom pozarządowym i grupom obywateli. Zgodnie ze Społeczną Strategią Warszawy, działania podejmowane w Warsztacie powinny zmierzać do aktywizowania i integrowania lokalnych społeczności, zachęcać ich członków do działania. Dlatego też szczególnie chętnie zapraszamy inicjatywy o charakterze lokalnym i ogólnodostępne dla mieszkańców Warszawy.

Ponadto planujemy uruchomienie własnej oferty zajęć i spotkań dla Warszawiaków. Oferta, która jest aktualnie tworzona, powstaje w oparciu o diagnozę lokalnej społeczności – jej potrzeb i możliwości. Przez najbliższe tygodnie będziemy spacerować po okolicy, prowadzić wywiady z przedstawicielami lokalnych społeczności i organizacji pozarządowych, na tydzień otworzymy sklep idei w którym przy kawie będziemy rozmawiać z mieszkańcami Śródmieścia o pomysłach na atrakcyjne działania.

Oprócz tego planujemy uruchomić INFOpunkt w którym każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać informacje o ofercie organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, głównie z zakresu pomocy społecznej i rynku pracy. Będziemy także organizować spotkania z udziałem specjalistów poświęcone konkretnym tematom zgłaszanym jako interesujące. Chcemy również zbierać i rozpowszechniać informacje o ofercie kulturalnej i rekreacyjnej, zwłaszcza skierowanej do mieszkańców najbliższej okolicy.

Kolejne działanie to projekt „Niebieska Kamienica” – zaprosimy do współpracy grupy sąsiedzkie, które z pomocą animatorów będą chciały zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu – wygląd podwórka lub klatki schodowej, ofertę spędzania czasu dla najmłodszych lub matek z dziećmi. Wachlarz tematów jest bardzo szeroki.

Bardzo ważna jest także dla nas kwestia odświeżenia wyglądu lokalu Warsztatu. Planujemy ocieplenie przestrzeni na parterze i na piętrze poprzez zabiegi dekoracyjne. Chcemy także zmienić aranżację przestrzeni na parterze poprzez wprowadzenie możliwości oddzielenia sali od wejścia oraz wpuszczenie światła do klatki schodowej. Na parterze ulokujemy także INFOpunkt aby zwiększyć jego dostępność oraz widoczność dla przechodniów.

Już za kilka tygodni zaprosimy do nowego Warsztatu – stworzonego z Wami dla Was. Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz