środa, 28 grudnia 2011
Żółta Linia...
... w Warsztacie i nie tylko. Opanowała całą Warszawę!
Dzisiaj, 19.00 - wernisaż.
Przyjdźcie i sprawdźcie to!
czwartek, 22 grudnia 2011
PRACA WRE...
Przygotowania do wystawy Stowarzyszenia Odblokuj trwają... :) To zwieńczenie cyklu interwencji przestrzennych pt. Żółta linia.
więcej pod linikiem:
http://www.odblokuj.org/zl/zl.htm
start wystawy 28 grudnia, godz. 19:00
środa, 21 grudnia 2011
wtorek, 20 grudnia 2011
GRY PLANSZOWE...
Znacie taką grę planszową jak "Go"? My też do końca nie... Ale spotykamy się i rapujemy, kręcimy filmy, uczymy się białego śpiewu... więc dlaczego by nie gra, która od wieków jest popularna w Azji. Podobnie jak szachy wymaga koncentracji i logicznego myślenia.
Warszawscy gracze to ludzie w różnym wieku, gra ta przyciąga zarówno studentów i licealistów, ale jest też świetną rozrywką dla osób starszych.
Wydaje się nam, że gra "Go" to świetny sposób by w wartościowy i interesujący sposób spędzać wolny czas, poznać przy tym nowych ludzi. Zaglądajcie do naszego kalendarza i przychodźcie na rozgrywki!
poniedziałek, 19 grudnia 2011
ZAPRASZAMY SENIORÓW
Wraz z Akademią Zdrowego Seniora zapraszamy na bezpłatne konsultacje lekarskie i fizjoterapeutyczne dla osób + 60, mieszkańców Placu Konstytucji.
21 grudnia (środa), godz. 16:00-19:00
Prosimy o zapisy telefoniczne pod numerem 22 44 30 350, do 21 grudnia 2011 r. do godz. 15:00.
sobota, 17 grudnia 2011
WARSZTATOWA JAZDA OBOWIĄZKOWA
Po pierwsze:
wtorek, godz. 15:00 - warsztaty freestylowe
po drugie:
środa, godz. 19:30 - spotkanie nieformalnej Grupy Nowych Rozśpiewań Warszawskich
po trzecie:
czwartek, godz. 19:00 - warsztaty filmowe Weź To Nakręć
dzieje się!
WAŻNE SEMINARIUM
Szanowni,
koniec roku tuż tuż, czas rozliczeń się niestety zbliża, dlatego też z CENTRUM SZPITALNA zapraszamy na seminarium
JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ FORMULARZ SPRAWOZDANIA Z WYKONANIA ZADANIA SKŁADANY DO M.ST. WARSZAWY
19 grudnia (poniedziałek) godz. 17:00-19:00
Do zobaczenia!
koniec roku tuż tuż, czas rozliczeń się niestety zbliża, dlatego też z CENTRUM SZPITALNA zapraszamy na seminarium
JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ FORMULARZ SPRAWOZDANIA Z WYKONANIA ZADANIA SKŁADANY DO M.ST. WARSZAWY
19 grudnia (poniedziałek) godz. 17:00-19:00
Do zobaczenia!
środa, 14 grudnia 2011
WEŹ TO NAKRĘĆ!
Celem grupy Weź To Nakręć jest stworzenie środowiska twórczego dla uczestników, aby mogli oni działać w zakresie twórczości filmowej w każdej formie (fabuła, dokument, videoart), oraz wzajemne pobudzać kreatywne działania. Wzajemna pracą nad projektem, uczenie się od siebie i na własnych błędach, to narzędzia którymi się posługują.
Mój pomysł powstał po powrocie z warztatów filmowych Filmspring Open prowadzonych przez Sławomira Idziaka, który zgodził się przejąć patronat merytoryczny nad klubem. To właśnie idee warsztatów Filmspring Open chce przenieść na miejski grunt - mówi Tomasz Soliński, pomysłodawca projektu. - Zdecydowałem się działać w tym kierunku gdyż brakowało mi w Warszawie miejsca gdzie mógłbym przyjść, poznać ludzi, porozmawiać z nimi na temat robienia filmów i przede wszystkim je robić. Dlatego chcę stworzyć miejsce dla takich ludzi jak ja którzy chcą działać, ale nie wiedzą jak, boją się czy nie wierzą we własne siły, a kręci ich film i film chcą kręcić - dodaje.
Utworzenie tylu grup z członków ile się da (optymalnie).
Każda z grup zajmie się robieniem filmu nie dłuższego niż 5 min (bez napisów końcowych)
Każdy z filmów ma być robiony pod kątem ustalonego jednego hasła, które będzie można dowolnie interpretować w twórczości. Możliwe, że obok hasła dorzucimy jeszcze jakieś elementy które pozwolą na łatwiejsze połączenie filmów w całość.
Filmy muszą być tak zrobione merytorycznie, aby miały szansę tworzyć jedną całość.
W każdej z grup wyznaczamy odpowiedzialnego kierownika grupy, oraz obsadzamy resztę ekipy do odpowiednich stanowisk filmowych (reżyser, operator, scenograf itp)
Do dzieła! Do projektu może zgłosić się każdy!
Zapraszamy do WARSZTATU już w najbliższy czwartek (15 grudnia br.) godz. 19:00.
Więcej na http://www.weztonakrec.pl/
POZDROWIENIA DLA FERAJNY
Pierwsze warsztaty gwary warszawskiej za nami! Mamy nadzieję, że kolejne już niebawem.
Dziękujemy uczestnikom i naszemu partnerowi w tym projektcie, portalowi
wtorek, 13 grudnia 2011
ROCZNICOWA BITWA
Dziś kolejna odsłona warsztatów freestylowych prowadzonych pod czujnym okiem rapera Wujka Samo Zło. Młodzi miłośnicy hip-hop z różnych części Warszawy, stoczą niemal pięciogodzinną bitwę, tematyką nawiązując do rocznicy 13 grudnia, czyli wprowadzenia stanu wojennego. Zapraszamy od 15:00 do 20:00.
sobota, 10 grudnia 2011
Czekamy...
Pamiętacie o konkursie ofert na najem lokalu sąsiadującego z WARSZTATEM, przeznaczonego przez Dzielnicę Śródmieścia na klubokawiarnię? My tak! I z niecierpliwością czekamy na otwarcie ofert! Wtorek, 13 grudnia br., godz. 10:00. Trzymajcie kciuki!
POROZMAWIAJ O KULTURZE!
Zapraszamy na kolejne spotkanie Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury,
poniedziałek (12 grudnia br.), godz. 18:00
Pamiętajcie, że spotkania komisji mają charakter otwarty! Zaglądajcie zatem, słuchajcie, zadawajcie pytania, przychodźcie z pomysłami!
WSZYSTKO O BUDOWIE II LINII METRA
463000 m³ betonu , 48000 ton stali, najnowocześniejsza technologia TBM – EPB, prędkość drążenia - 80 m tunelu na tydzień, 600 m tunelu pod Wisłą, 7 stacji na głębokości od 13 do 23 metrów. Co to za dane? Budowa centralnego odcinka II linii metra w liczbach!
Chcecie wiedzieć więcej? Zajrzyjcie na nowy portal i zadawajcie za jego pomocą pytania!
I przyjdźcie w najbliższy poniedziałek o godz. 12:00 do WARSZTATU. O nowej stronie www opowiedzą jej twórcy.
środa, 7 grudnia 2011
WYBUCHOWA MIESZANKA
Dzisiejsze popołudnie i wieczór zapowiada się dość emocjonująco. Najpierw warsztaty freestylowe prowadzone przez rapera Wujka Samo Zło z grupą nastoletnich, początkujących miłośników czarnych rytmów. Potem kolejna odsłona wspólnego śpiewania z nieformalną Grupą Nowych Rozśpiewań Warszawskich, utrzymanych w klimatach etno-folk. Mieszanka wybuchowa....
poniedziałek, 5 grudnia 2011
CZYTAMY POD CHOINKĄ
Zapraszamy
wszystkich kochających książki do głośnego czytania pod Choinką. "Chcemy
pokazać, że darzymy literaturę piękną (ale również i Jej mniej
klasyczną odmianę) bardzo ciepłym uczuciem. Jest to również nowa formuła literackiego flashmobu, pokazującego, że czytać można zawsze i wszędzie - o każdej porze. " - piszą o projekcie organizatorzy.
Chcą oni również pokazać, że książka
jest idealnym prezentem pod choinkę – a jak udowodnić to dobitniej, niż
poprzez masowe czytanie właśnie pod Największą Choinką w Warszawie?
Czytany będzie fragment „Opowieści
wigilijnej” Dickensa.
Fragment, który przeczytamy został zamieszczony na:
Wszystkich chętnych do pomocy w pobiciu tego rekordu prosimy o
zerknięcie na ten adres i wydrukowanie jednej strony tekstu oraz
pojawienie się na Placu Zamkowym w najbliższą środę (7 grudnia) o godz
18:08. Czytanie rozpocznie się punktualnie o godz. 18:10.
niedziela, 4 grudnia 2011
PRZYTUL ZABYTEK!
Już jutro, 5 grudnia (poniedziałek) o godz. 16:00 wspólnie z fundacją „Witaj, Warszawo!” zapraszamy na spotkanie z Margeritą Szulińską, kierownikiem mazowieckiego oddziału Narodowego
Instytutu Dziedzictwa.
Gość opowie, jak obywatele i ich organizacje mogą ratować warszawskie zabytki przed zniszczeniem czy wyburzeniem. Spotkanie jest częścią nowego projektu fundacji „Witaj, Warszawo!”, którego celem jest budowa społecznego systemu monitorowania zabytków zagrożonych dewastacją i rozbiórką.
Więcej na www.warszawa-info.pl
INTENSYWNY POCZĄTEK TYGODNIA
Początek nadchodzącego tygodnia będzie szczególnie intensywny. Seminarium i konsultacje. To tylko niektóre wydarzenia najbliższych dni.
Cykl konsultacji realizowany jest w ramach Warszawskiego Inkubatora Kulturalnego, pomysłu Formu Organizacji Pozarządowych CENTRUM SZPITALNA i Stołecznego Centrum Współpracy Obywatelskiej. Jak budować budżet swojego projektu? Jakie wymogi formalne musi spełnić wniosek? Na te i wiele innych pytań otrzymacie odpowiedź, jeśli pojawicie się w WARSZTACIE 5, 6 lub 7 grudnia, w godz. 13:00-17:00. Z kolei 6 grudnia w godz. 12:00-17:00 zapraszamy tych, którzy chcą zorganizować projekt w przestrzeni publicznej i potrzebują pomocy.
Porady
i konsultacje są bezpłatne. Każdorazowo na konkretny termin i godzinę trzeba
się umówić z koordynatorką - Aldoną Machnowską-Górą - aldona.machnowska@gmail.com.
Podczas jednego z seminariów rozmawialiśmy już o tym jak prawidłowo wypełnić formularz oferty składany do m.st. Warszawy przez jedną organizację. Co zrobić jeśli jest ich więcej? Zapraszam już 6 grudnia. Start godz. 17:00. Poprowadzi spotkanie Ewa Kolankiewicz z Federacji CENTRUM SZPITALNA.
Zapraszamy!
DZIĘKUJEMY!
Pierwsze z cyklu spotkań z Pełnomocnikami Prezydenta m.st. Warszawy za nami! Zarówno p. Wiesław Witek jak i my dziękujemy, że byliście! Za trudne, dociekliwe pytania także! :)
WIEM CO JEM
Jak prowadzić sklepik
szkolny? Jakie produkty powinny się w nim znaleźć, a których należy unikać, aby
dzieci w szkole odżywiały się zdrowo? O tym dyskutowano w WARSZTACIE, podczas
prezentacji przewodnika „Wiem, co jem -Sklepik szkolny” wydanego przez
stołeczny ratusz.
Więcej na www.um.warszawa.pl/wiemcojem
RADZIMY SIĘ MŁODYCH
Konsultujemy swoje pomysły z młodymi warszawiakami. Pierwsze z cyklu spotkań prowadzonych przez pracowników Centrum Komunikacji Społecznej w ramach polityki młodzieżowej Miasta... Kolejne już niebawem...
wtorek, 29 listopada 2011
NOWE PROJEKTY!
Cykl spotkań dla seniorów, wystawa w ramach projektu "Żółta linia" Stowarzyszenia Odblokuj czy warsztaty freestylowe. To nowe wydarzenia, które pojawiły się w naszym kalendarzu.
Projekt "Żółta linia" Stowarzyszenia Na Rzecz Poprawy Środowiska Mieszkalnego "Odblokuj" (www.odblokuj.org) ma na celu rewitalizację przestrzeni publicznych na Pradze, Targówku i Śródmieściu. Jak mówią o tym projekcie aktywiści z Odblokuj - "to odpowiedź na obecną wśród warszawiaków tęsknotę za przyjazną przestrzenią miejską". W ramach projektu powstanie sześć interwencji przestrzennych, które zaprezentowane zostaną na wystawie w WARSZTACIE.
"Nie reprezentuję żadnej organizacji. Jestem osobą fizyczną. Artystą-raperem." - napisał do nas Wujek Samo Zło zgłaszając projekt warsztatów freestylowych dla 30 młodych zapaleńców, którzy się sami zorganizowali interesując się kulturą hip-hop. Mamy już spotkania, na których uczestnicy uczą się białego śpiewu, to dlaczego by nie czarne bity... :)
Wreszcie przyszły rok to Europejski Rok Aktywnego Starzenia i Wymiany Międzypokoleniowej. Akademia Zdrowia (www.azseniora.pl) zorganizuje sześć spotkań dla seniorów z pl. Konstytucji, podczas pierwszych dwóch będą to konsultacje z lekarzami, a kolejne poświęcone bezpiecznej aktywności fizycznej.
Zapraszamy do naszego kalendarza! Śledźcie wydarzenia!
WPADAJCIE W CZWARTEK!
Już w najbliższy czwartek (1 grudnia) br. o godz. 18:00 pierwsze z cyklu spotkań z Pełnomocnikami Prezydenta m.st. Warszawy. Na pierwszy ogień Wiesław Witek, odpowiedzialny za remonty w pasie drogowym!
Zapraszamy!
Zapraszamy!
poniedziałek, 28 listopada 2011
ROZDAJEMY INFORMATORY...
... wszystkim tym, którzy odwiedzą nas w najbliższy czwartek o godz. 18:00 na pierwszym z cyklu spotkań z Pełnomocnikami Prezydenta m.st. Warszawy, m.in. "Jak poruszać się po Pradze. Budowa II linii metra."
piątek, 25 listopada 2011
REMONTUJEMY WARSZAWĘ RAZEM!
Czy mieszkańcy mogą sugerować miastu gdzie potrzebny jest remont? Na co wydawane jest w tym roku 20 mld zł? Co nas czeka w związku z Euro 2012? Co ze ścieżkami rowerowymi i podjazdami? Jako ominąć korki w mieście? Na te i wiele innych pytań otrzymacie odpowiedź podczas spotkania z szefem Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym, pierwszą i jedyną tego typu miejską instytucją w Polsce!
Spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 1 grudnia br. o godz. 18:00 w WARSZTACIE, lokalu przy pl. Konstytucji 4. Rozpoczyna ono nowy cykl w ramach, którego z mieszkańcami spotykać się będą Pełnomocnicy Prezydenta m.st. Warszawy.
- Wielokrotnie słyszeliśmy opinie, że Pełnomocnicy to osoby, które niewiele robią. Tymczasem zajmują się oni bardzo ciekawymi tematami, wzbudzającymi nierzadko wiele emocji wśród mieszkańców – mówi Łukasz Będkowski z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, pomysłodawca projektu – Chcemy pokazać, że to nieprawda. W trudnych warunkach, udaje im się wiele osiągnąć dla miasta i jego mieszkańców. Poza tym prywatnie, to także bardzo ciekawe postaci – dodaje.
Zagospodarowanie nabrzeży Wisły czy Traktu Królewskiego, równouprawnienie, współpraca z organizacjami pozarządowymi, edukacja kulturalna, Euro 2012, wreszcie remonty. To tylko niektóre z tematów, którymi zajmują się specjalnie do nich powołani przez Prezydent Warszawy urzędnicy.
Korki, remonty, zatłoczone ulice, chodniki i komunikacja miejska. Każdy z nas doświadcza tego na co dzień mieszkając w Warszawie. Czy można w tym temacie lepiej się zorganizować? Jak planowane są inwestycje w mieście, których mało kto wie, tylko w tym roku jest aż 1800! Czy będziemy gotowi na przyjęcie kibiców podczas Euro 2012 i gdzie na jego potrzeby powstanie największy deptak w Stolicy? Jak ominąć korki dzięki portalowi eInwestycje.um.warszawa.pl? Po co nam w ogóle taka instytucja jak Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym, pierwsza tego typu miejska instytucja w kraju!
czwartek, 24 listopada 2011
3...2...1... START!
ROZPOCZĘŁY SIĘ ZAPISY NA WARSZTATY GWARY WARSZAWSKIEJ!
Kto pierwszy, ten lepszy! Mamy tylko 30 miejsc!
Rejestrujcie się na stronie naszego partnera w tym projekcie:
www.gwara-warszawska.waw.pl
Powodzenia!
Kto pierwszy, ten lepszy! Mamy tylko 30 miejsc!
Rejestrujcie się na stronie naszego partnera w tym projekcie:
www.gwara-warszawska.waw.pl
Powodzenia!
środa, 23 listopada 2011
ŚPIEW I GWARA NA PLACU KONSTYTUCJI
Czy już wiecie jak fajnie jest śpiewać w grupie? Ci co wpadli do nas w minioną środę już wiedzą! Zapraszmy dziś o godz. 19:30 kolejnych z Was! Na drugie spotkanie nieformalnej Grupy Nowych Rozśpiewań Warszawskich! Następne już 30 listopada br.
Z kolei już jutro, 24 listopada br. ruszają zapisy na warsztaty gwary warszawskiej. Kto pierwszy ten lepszy! Jest tylko 30 miejsc! Naszym partnerem w tym projekcie jest portal www.gwara-warszawska.waw.pl. Zaglądajcie pod ten link by się zarejestrować. Znajdziecie też tam niezbędne info o warsztatach i innych działaniach.
Celem warsztatów będzie zaznajomienie uczestników z tematyka gwary warszawskiej. Zaprezentowanie jej cech charakterystycznych. Przedstawianie rozwoju gwary warszawskiej przez pryzmat zmian społecznych i historycznych zachodzących na przestrzeni wieków w Warszawie. Pokazanie uczestnikom, że gwara warszawska jest źródłem wiedzy o dawnych warszawiakach.
Zapraszamy!
POZYTYWNIE ZAKRĘCENI
Pierwsze warsztaty dla wolontariuszy Stowarzyszenia Pracowania Aktywnego Działania "Półpiętro" za nami! Kolejne "Czasem bywa trudno... Jak radzic sobie z problemewmi w pracy wolontariusza" już 3 grudnia br.
Ktoś z Was ma ochotę wziąć w nich udział? Kontaktujcie się z organizatorami. Więcej na stronie http://www.polpietro.org/.
poniedziałek, 21 listopada 2011
SEMINARIA WARSZAWSKIEGO INKUBATORA KULTURALNEGO
22 listopada, wtorek, godz.
17.00-19.00
prowadzi: mec. Anna
Biernacka, ZAIKS
23 listopada, środa, godz.
17.00-19.00
prowadzi: Witek Hebanowski,
Fundacja Inna Przestrzeń
29 listopada, wtorek, godz.
17.00 (do 19.00)
prowadzi: Ewa Kolankiewicz,
Federacja Centrum Szpitalna
6 grudnia, wtorek, godz.
17.00-19.00
prowadzi: Ewa Kolankiewicz,
Federacja Centrum Szpitalna
19 grudnia, poniedziałek, godz. 17.00-19.00
prowadzi: Aldona
Machnowska-Góra, Federacja Centrum Szpitalna
Zapraszamy!
PORADŹ SIĘ EKSPERTA
Masz ciekawy pomysł? Nie wiesz jak go zrealizować? Skąd pozyskać pieniądze? Ale przede wszystkim jak skorzystać z możliwości jakie dają konkursy dotacyjne dla ngo organizowane przez urząd miasta i urzędy dzielnic?
Chętnie Ci pomożemy! W ramach projektu Warszawskiego Inkubatora Kulturalnego wraz ze Stołecznym Centrum Współpracy Obywatelskiej i Centrum Organizacji Pozarządowych CENTRUM SZPITALNA zapraszamy na serię konsultacji.
Zakres konsultacji: konstrukcja wniosku, sprawdzenie pod względem formalnym, zgodność z ogłoszeniem konkursowym, konstrukcja budżetu i in.
Terminy:
21, 23, 24 listopada, godz. 13.00- 17.00
5, 6, 7 grudnia, godz. 13.00- 17.00
prowadzi: Aldona Machnowska- Góra
ponadto:
Prawo autorskie
22 listopada, godz. 12.00-17.00
prowadzi: mec. Anna Biernacka, ZAIKS
Przestrzeń publiczna
6 grudnia, godz. 12.00-17.00
prowadzi: Witek Hebanowski
ponadto:
Prawo autorskie
22 listopada, godz. 12.00-17.00
prowadzi: mec. Anna Biernacka, ZAIKS
Przestrzeń publiczna
6 grudnia, godz. 12.00-17.00
prowadzi: Witek Hebanowski
Porady i konsultacje są bezpłatne. Każdorazowo na konkretny termin i godzinę trzeba się umówić z koordynatorką - aldona.machnowska@gmail.com.
Zapraszamy!
środa, 16 listopada 2011
ŚPIEWOKRZYK W WARSZTACIE!
Cel? Wspólne śpiewanie i wymiana doświadczeń w zakresie białego śpiewu.
Co? Etno, folk, pieśni archaiczne, białoruskie, ukraińskie, baby śpiewające przy żniwach...
Kiedy? Dziś (środa) godz. 19:30
Kiedy? Dziś (środa) godz. 19:30
Spodziewane rezultaty? Szczęśliwi śpiewający, a być może nowi członkowie grupy.
Wraz z nieformalną Grupą Rozśpiewań Warszawskich zapraszamy na wspólne śpiewanie! Próbowaliście kiedyś? Może czas zacząć! Grupa to obecnie 21 osób, ale cały czas można do niej dołączać!
Dla tych którzy nie wiedzą co to biały śpiew wyjaśniamy:
Biały śpiew – specyficzny rodzaj śpiewu, zwany także śpiewokrzykiem.
Jest w zasadzie wykorzystaniem techniki krzyku do wydobywania melodii.
Powietrze wypychane powoli przez przeponę wydobywa się przez
maksymalnie otwarte gardło. Wykorzystywane są wszelkie dostępne
rezonatory, czyli cząstki krtaniowe, niektóre kości oraz jamy
powietrzne w obrębie głowy i gardła.
Więcej możecie przeczytać na blogu:
http://rozspiewaniawarszawskie.blogspot.com/
Więcej możecie przeczytać na blogu:
http://rozspiewaniawarszawskie.blogspot.com/
...hm... niezły odjazd... :)
wtorek, 15 listopada 2011
ZNAMY WYNIKI PIERWSZEGO NABORU!
Warsztaty dla wolontariuszy, projekt wsparcia lokalnych społeczności w ochronie zabytków, warsztaty gwary warszawskiej, wspólne śpiewanie czy inkubator kulturalny. Tak różnorodne pomysły będą realizowane w WARSZTACIE.
Zakończyliśmy pierwszy nabór projektów. Nie określamy restrykcyjnie ani tematów ani formy, liczymy na Waszą pomysłowość. To co dla nas jest istotne, to by Wasze propozycje w ciekwy sposób animowały lokalne społeczności. I nie zawiedliśmy się!
Dzięki Wam w najbliższych tygodniach przy pl. Konstytucji 4 odbędzie się więc cykl tematycznych warsztatów dla wolontariuszy przygotowany przez Stowarzyszenie Półpiętro, podczas których młodzi społecznicy będą mogli się dowiedzieć wszystkiego o formalnościach związanych z tą działalnością, jak radzić sobie z problemami w codziennej pracy, czy wreszcie uczestniczyć będą w treningu asertywności.
Nauka gwary warszawskiej to kolejna propozycja, tym razem portalu gwara-warszawska.waw.pl. Oprócz zajęć praktycznych będzie można obejrzeć fragmenty filmów i piosenek. Tym, którym uroki warszawskiego folkloru przypadną do gustu mogą też zajrzeć do nas podczas kolejnego wydarzenia - Nowych Rozśpiewań Warszawskich.
Przytulaliście kiedyś zabytki? Jeśli nie, to zapraszamy do nas. Pokarzemy jak to się robi wspólnie z Fundacją Witaj Warszawo!
Wreszcie jeśli macie głowę pełną ciekawych pomysłów, to zainteresuje Was pewnie II edycja Inkubatora Kulturalnego. To z kolei propozycja przygotowana przez Federację Organizacji Pozarządowych Centrum Szpitalna.
Więcej szczegółów znajdziecie na naszym blogu, w zakładce "Kalendarz projektów".
Pamiętajcie, że nabór projektów do WARSZTATU jest ciągły! Każdego dnia możecie przesyłać do nas swoje pomysły. Wyniki co tydzień, we wtorki!
Zakończyliśmy pierwszy nabór projektów. Nie określamy restrykcyjnie ani tematów ani formy, liczymy na Waszą pomysłowość. To co dla nas jest istotne, to by Wasze propozycje w ciekwy sposób animowały lokalne społeczności. I nie zawiedliśmy się!
Dzięki Wam w najbliższych tygodniach przy pl. Konstytucji 4 odbędzie się więc cykl tematycznych warsztatów dla wolontariuszy przygotowany przez Stowarzyszenie Półpiętro, podczas których młodzi społecznicy będą mogli się dowiedzieć wszystkiego o formalnościach związanych z tą działalnością, jak radzić sobie z problemami w codziennej pracy, czy wreszcie uczestniczyć będą w treningu asertywności.
Nauka gwary warszawskiej to kolejna propozycja, tym razem portalu gwara-warszawska.waw.pl. Oprócz zajęć praktycznych będzie można obejrzeć fragmenty filmów i piosenek. Tym, którym uroki warszawskiego folkloru przypadną do gustu mogą też zajrzeć do nas podczas kolejnego wydarzenia - Nowych Rozśpiewań Warszawskich.
Przytulaliście kiedyś zabytki? Jeśli nie, to zapraszamy do nas. Pokarzemy jak to się robi wspólnie z Fundacją Witaj Warszawo!
Wreszcie jeśli macie głowę pełną ciekawych pomysłów, to zainteresuje Was pewnie II edycja Inkubatora Kulturalnego. To z kolei propozycja przygotowana przez Federację Organizacji Pozarządowych Centrum Szpitalna.
Więcej szczegółów znajdziecie na naszym blogu, w zakładce "Kalendarz projektów".
Pamiętajcie, że nabór projektów do WARSZTATU jest ciągły! Każdego dnia możecie przesyłać do nas swoje pomysły. Wyniki co tydzień, we wtorki!
Odwiedź „Plac Przedsiębiorczości”!
W
najbliższą środę i czwartek (16 i 17 listopada) odbędzie się jedno z pierwszych
wydarzeń w ramach nowej odsłony działalności WARSZTATU! Wspólnie z miejskim
Urzędem Pracy i Biurem Funduszy Europejskich zapraszamy na projekt „Plac
Przedsiębiorczości”! Przedsięwzięcie jest elementem czwartego Światowego
Tygodnia Przedsiębiorczości.
środa, 9 listopada 2011
KAWKA Z SĄSIADAMI!
W ramach starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 podczas Nocy Muzeów zrealizowaliśmy z naszymi sąsiadami z pl. Konstytucji pierwszy wspólny projekty pt. Plac Konstytucji nie śpi! Oprócz WARSZTATU i inicjatywy Tłocznia w wydarzeniu wzięli udział: Teatr Polonia, kino Luna, Pracowania Duży Pokój, galeria MiTo, Instytut Adama Mickiewicza oraz Wspólnota Mieszkaniowa pl. Konstytucji 6. Dziś spotykamy się by pomyśleć jak działamy dalej, by nieco ospały plac stał się jednym z tętniących życiem centrów Warszawy.
wtorek, 8 listopada 2011
NASI LUDZIE W RADIU DLA CIEBIE!
Przestrzeń działań
twórczych i społecznych.
Platforma wymiany myśli, wspierająca zarówno
jednostki jak i społeczności lokalne.
Czym będzie WARSZTAT?
Narzędzie do budowania
społeczeństwa obywatelskiego.
Czym będzie WARSZTAT?
Jutro Agata Zambrowicz i Bartosz Bator opowiedzą w Przedpołudniu w Radiu Dla Ciebie o tym nowym miejskim projekcie. Włączcie odbiorniki między 9:00 a 10:00.
Do usłyszenia!
www.rdc.pl
poniedziałek, 7 listopada 2011
SZUKAMY SĄSIADA!
Kto chce zostać naszym sąsiadem? Jest szansa! Dzielnica Śródmieście ogłosiła konkurs na lokal pod klubokawiarnię. Tuż obok nas, za ścianą! Przychodźcie, pytajcie. Świetna miejscówka w centrum czeka na Was!
więcej pod linkiem:
http://www.zgn.waw.pl/lokale_uzytkowe/lokale_uzytkowe_tresc.html
więcej pod linkiem:
http://www.zgn.waw.pl/lokale_uzytkowe/lokale_uzytkowe_tresc.html
CAŁA WARSZAWA NA PL. KONSTYTUCJI 4
Bemowo,
Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ,
Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła,
Wilanów, Włochy, Wola Żoliborz... Wszystkie dzielnice dziś u nas!
Rozpoczynamy intensywną współpacę z dzielnicami. Kilka tygodni przygotowań i dziś o godz. 15:00 pierwsze robocze spotkanie! Przestawimy swoje pomysły, wysłuchamy uwag i opinii. Trzymajcie kciuki! Duuuuuuużo pracy przed nami!
niedziela, 6 listopada 2011
NABÓR ROZPOCZĘTY!
Od dziś (7 listopada br.) czekamy na Wasze projekty! Wyniki pierwszego naboru już 15 listopada br. !
Przestrzeń dostępna jest w godzinach od 08.00 do
18.00 od poniedziałku do piątku,
(Z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Istnieje
możliwość porozumienia w sprawie zmian dni oraz godzin udostępniania
przestrzeni.)
Chcemy udostępnić naszą
przestrzeń na Wasze projekty. Poniżej opis techniczny lokalu. Szczegóły naboru
znajdziecie w zakładce Nabór Projektów, kalendarz, w którym na bieżąco możecie
sprawdzać dostępność WARSZTATU znajduje się w oddzielnej części tego bloga.
Powierzchnia przestrzeni:
parteru – 100m2, piętra – 100m2.
Maksymalna ilość miejsc: 50 osób
na każdym piętrze
Wyposażenie przestrzeni:
·
nagłośnienie
·
sprzęt audiowizualny
·
brak klimatyzacji
Infrastruktura przestrzeni:
·
brak przystosowania dla osób niepełnosprawnych;
·
pomieszczenie kuchenne na 1 piętrze;
·
toalety (tylko na 1 piętrze);
Internet bezpłatny (wolny dostęp w sesjach
30’ ).
Przestrzeń dostępna jest w godzinach od 08.00 do
18.00 od poniedziałku do piątku,
(Z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Istnieje
możliwość porozumienia w sprawie zmian dni oraz godzin udostępniania
przestrzeni.)
wtorek, 11 października 2011
Warsztat
WARSZTAT, to przestrzeń działań
twórczych i społecznych, w której, w ramach starań Warszawy o tytuł Europejskiej
Stolicy Kultury 2016, gościliśmy i organizowaliśmy szereg działań aktywizujących
mieszkańców. WARSZTAT stał się
miejscem dialogu między warszawiakami, miejskimi
aktywistami i urzędnikami. Obecnie spełnia funkcję centrum aktywności lokalnych,
a działania w tym miejscu wpisują się w założenia tworzonego programu operacyjnego Społecznej Strategii
Rozwoju m. st. Warszawy - „Wzmacnianie terytorialnej wspólnoty sąsiedzkiej”.
WARSZTAT to otwarte miejsce spotkań
i dialogu, przestrzeń wypracowywania nowych rozwiązań w zakresie współpracy i
komunikacji społecznej; to narzędzie do budowania
społeczeństwa obywatelskiego, platforma wymiany myśli, wspierająca zarówno
jednostki jak i społeczności lokalne.
Powyższe cele realizujemy poprzez
debaty, szkolenia, konsultacje, warsztaty i inne twórcze spotkania, otwarte dla
mieszkańców. Spójny program WARSZTATU budujemy z projektów wypracowanych przez Zespół (cykl
spotkań dla mieszkańców z Pełnomocnikami Prezydenta m.st. Warszawy, projekty z
dzielnicami, projekty animujące przestrzeń pl. Konstytucji), a także wybranych
w wyniku otwartego naboru.
Ponadto w przestrzeni lokalu przy pl.
Konstytucji 4 kuratorka Agnieszka Sural realizuje projekt artystyczny od dawna wpisujący się w kulturalną mapę Warszawy - galerię
Witryna.
W WARSZTACIE
działa także punkt informacyjny Europe Direct Warszawa, prowadzony przez
Biuro Funduszy Europejskich Urzędu m.st. Warszawy, którego celem jest
dostarczenie mieszkańcom wiedzy na temat Unii Europejskiej, jej instytucji,
prawa oraz programów finansowania.
Zapraszamy do odwiedzin i współpracy!
Subskrybuj:
Posty (Atom)