czwartek, 12 września 2019

Wystawa eksperymentalna „Wielość rzeczywistości. O nas i muzeum” 16-29.09.2019


„Nie ma bowiem tego, co w zwykłej mowie nazywamy rzeczywistością, ale są różne zgoła odmienne rzeczywistości, z którymi mają do czynienia różni ludzie, a nawet ten sam człowiek w różnych momentach.” – Leon Chwistek „Wielość rzeczywistości”, 1918 r.


„Wielość rzeczywistości. O nas i muzeum” to niezwykła, eksperymentalna wystawa przygotowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, którą można zobaczyć w Warsztacie Warszawskim przy pl. Konstytucji 4 w dniach od 18 do 29 września 2019 r.

Wystawę współtworzą jej odbiorcy, których zapraszamy w fascynującą podróż po wszystkich zmysłach ludzkiego odczuwania świata. Każdy z uczestników wystawy będzie mógł aktywnie wykreować własną ścieżkę zwiedzania i pozostawić swój ślad poprzez przedmiot  warty - Państwa zdaniem - uwagi.
Inspirując się estetyką modernizmu i koncepcją Leona Chwistka „Wielość rzeczywistości” stworzyliśmy przestrzeń również do wymiany zdań i doświadczeń o naszej obecności w muzeum. Swój punkt widzenia można przedstawić w dowolnym miejscu ekspozycji. Wybór obszaru działań pozostawiamy naszym gościom.
Zebrane refleksje i wypowiedzi będą ważnym punktem wyjścia do przygotowania nas do oficjalnego otwarcia Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Zapraszamy do współtworzenia wystawy i rozmowy o ważnych dla nas sprawach. 
Czekamy na każdego, kto ma ochotę podzielić się refleksją o sobie i otaczającym go świecie.

koncepcja projektu: Janusz Byszewski
kurator wystawy: Beata Nessel-Łukasik
grafik: Mariusz Libel


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz