piątek, 18 sierpnia 2017

Stowarzyszenie Kreatywni50Plus poszukuje wolontariuszy

Stowarzyszenie Kreatywni50Plus poszukuje wolontariuszy w wieku 13-18 lat chętnych do wsparcia seniorów w poznawaniu tajników internetu.W okresie od 1 września do 15 grudnia 2017 Stowarzyszenie realizować będzie cykl zajęć w ramach zadania zleconego przez Urząd Miasta Warszawa „Tematyczne kursy komputerowe dla średniozaawansowanych osób w wieku 60+”.
Zadanie będzie realizowane w postaci wykładów, warsztatów tematycznych: narzędzia Google, e-turystyka, fotografia, Facebook, komunikacja i tworzenie treści w internecie oraz niezwykle rzadko oferowanych za darmo kursów z obsługi narzędzi Apple.
W pracy z seniorami Wolontariusze będą wsparciem dla trenerów prowadzących zajęcia, tzw. młodszymi asystentami cyfrowymi. Będą mieli również możliwość realizowania własnych pomysłów edukacyjnych, którymi chętnie uzupełnimy zaplanowane zajęcia.Każdy wolontariusz objęty zostanie na wstępie indywidualnym potem grupowym wsparciem w przygotowaniu do zaplanowanych zadań. Indywidualne i grupowe warsztaty dla Wolontariuszy będą prowadzone przez wybitnych specjalistów.
Oprócz szkoleń przygotowujących do pracy z seniorami, na wolontariuszy czekają interesujące spotkania i wydarzenia z dziedziny IT, takie jak wizyta w Google Campus lub zajęcia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych prezentujące m.in. technologię druku 3D, Microsoft HoloLens, Arduino.
Zapraszam serdecznie wszystkich doświadczonych wolontariuszy oraz tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w wolontariacie.

Wszystkich chętnych proszę o przesłanie do piątku 25.09.2017 krótkiej informacji o sobie na adres wolontariusze@kreatywni50plus.pl

Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w poniedziałek 28.08.2017. o godz. 17.00 w Warszawskim Warsztacie przy Placu Konstytucji 4.

Urszula Nowak
koordynator projektu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz