czwartek, 13 lipca 2017

Przygoda na MDMie - nowe atrakcje

Program "Przygody na MDM-ie" jest coraz bogatszy!

Oto, co nowego dla Wasz przygotowaliśmy:

Księgarnia MDM zaprasza Was w ramach "Przygody na MDMie" na spotkanie autorskie z Januszem Płońskim, autorem książki "Alternatywy 4 Przewodnik po serialu i rzeczywistości". Gdzie i kiedy? w Księgarni MDM, o godz. 15.00, oczywiście 22.07.2017. Do zobaczenia!

Centrum Walki przygotowało dla Was pokaz taekwondo olimpijskiego: o 12.30 dzieci i młodzież, w tym zawodnicy klubu, będą prezentować elementy taekwondo: walkę sportową, rozbicia desek,  techniki specjalne i układy techniczne. Gdzie? Na skwerku przed Warsztatem.

Gościem specjalnym "Przygody" będzie dr Jan Paweł Piotrowski - doktor nauk o kulturze fizycznej, specjalista historii turystyki, adiunkt ALMAMER Szkoły Wyższej, publicysta turystyczny, redaktor naczelny czasopisma Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Turystyki „TurBiznes” - w godz. 12.00-14.00 będziecie mogli posłuchać pasjonującej opowieści naszego gościa m.in. o przeszłości MDM-u.

Warsztat zaprasza Was z kolei do wspólnego sadzenia kwiatów i innych roślin:
Wasze domowe kwiatki tak się rozrosły, że nie wiecie, co z nimi zrobić? Przynieście je do Warsztatu! W czasie Przygody na MDMie, o godz. 12-tej, będziemy sadzić rośliny w donicach przed Warsztatem. Dla Waszych kwiatków też znajdzie się miejsce! PS jeśli to możliwe, weźcie ze sobą narzędzia ogrodnicze. Do zobaczenia!

Zapraszamy Was również do obejrzenia wyjątkowej jednodniowej wystawy w Warsztacie, przygotowanej specjalnie z okazji "Przygody na MDMie" przez Karolinę Kulis, absolwentkę Wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP:
RÓWNOWAG - projekt zagospodarowania przestrzennego Placu Konstytucji w Warszawie.
"Jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest równowaga. Dotyczy to zarówno natury, pojedynczego człowieka jak i całego społeczeństwa. Na Placu Konstytucji równowaga została zachwiana, przez co i zatraciło ono funkcję placu miejskiego.
Od upadku komunizmu minęło ponad dwadzieścia lat i uważam, że warto byłoby się przyjrzeć na nowo tej przestrzeni i odszukać równowagę między dwoma funkcjami tego miejsca - placu miejskiego w dzielnicy mieszkaniowej i jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych Warszawy.
Czy można znaleźć miejsce na większą ilość zieleni? Czy można stworzyć miejskie targowisko, którego brakuje po remoncie Hali Koszyki? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź przychodząc na wydarzenie „Przygoda na MDM-ie 2017”
A w ramach zachęty proszę obejrzeć animację prezentującą jeden z elementów projektu. Gdzie z lekkim przymrużeniem oka połączyłam historyczną posadzkę placu (dzisiaj zachowana fragmentarycznie) z najsłynniejszym neonem tego miejsca, czyli „Siatkarką” Jana Mucharskiego z lat 60.
Dyplom Magisterski, promotor Prof. ASP Jerzy Bogusławski, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Pracownia Detal Miasta https://www.facebook.com/pracownia.detal.miasta/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz