wtorek, 24 stycznia 2017

Warszawa Lokalnie - dyżury Stowarzyszenia BORIS

Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani w Warszawie tworzeniem różnych form współpracy międzysektorowej w tym w szczególności ideą Partnerstw Lokalnych.  Obecnie partnerstwa stają się w Warszawie coraz bardziej zauważalnym narzędziem łączącym zasoby publiczne, prywatne i społeczne. Od 2009 roku działa Warszawska Sieć Partnerstw Lokalnych wspierana przez Stowarzyszenie BORIS.  Partnerstwa działają w 7 dzielnicach i mają za zadanie zwiększenie możliwości i efektywności długofalowej współpracy różnych podmiotów lokalnego życia społecznego (organizacji pozarządowych i publicznych instytucji samorządowych, firm i mieszkańców) na rzecz integracji i rozwoju społeczności (osiedle, ew. dzielnica) oraz rozwiązywania złożonych problemów branżowych, tematycznych.  W tym m.in. tworzone jest Warszawskie Forum Inicjatyw na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.  Partnerstwo pomaga we współpracy, uczy spostrzegania nas, że działamy na rzecz jednego terytorium i nie jesteśmy dla siebie konkurencją , tylko partnerem. Cały czas uczy­my się kultury współpracy. Partnerstwa są przestrzenią nie tylko instytucji, ale także dla mieszkań­ców. W partnerstwie tworzymy płaszczyznę do aktywizacji Stegien. Chcemy aby mieszkańcy uczest­niczyli w jej budowaniu. Wzbudzi to w nich poczucie odpowiedzialności za swoją „mała ojczyznę” (Angelika Talarek, Partnerstwo Nasze Stegny, w: Partnerska Warszawa, BORIS 2012).
W czasie dyżurów  można będzie dowiedzieć się gdzie w Warszawie partnerstwa działają, jak można takie partnerstwo zainicjować, budować, wspierać.  Dyżury będą prowadzone w Warsztacie, Plac Konstytucji 4  zawsze w godzinach 15.00-17.00. W pierwszym półroczu w następujących terminach:
23.01.2017
20.02.2017
20.03.2017
24.04.2017
15.05.2017
19.06.2017
Działanie jest realizowane w ramach projektu Warszawa Lokalnie przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy

Zapraszamy1 komentarz:

  1. Zapraszamy wszystkie lokalne Warszawskie firmy do promocji w internecie, nasze pozycjonowanie stron warszawa to szereg profesjonalnych działań mających na celu wypromować twoją stronę internetową w wyszukiwarce. Dzięki pozycjonowaniu warszawa szybko znajdziesz nowych klientów dla swojej firmy.

    OdpowiedzUsuń