czwartek, 1 października 2015

Pudło w grochy albo gąbka na biegunach

Serdecznie zapraszamy w imieniu Stowarzyszenia "Z Siedzibą w Warszawie" na wystawę "Pudło w grochy albo gąbka na biegunach czyli o zabawce uniwersalnej", która będzie miała miejsce w Warsztacie od 13 do 21 października.

Wystawa jest zwieńczeniem projektu realizowanego od lutego 2015. Na wystawie zostaną zgromadzone pomoce terapeutyczne jakie rodzice wykonują dla swoich dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz uniwersalne zabawki wykonane przez projektantów zaproszonych do realizacji: Pani Jurek, Kosmos Project i Artur Gosk. Pokażemy również efekty pracy warsztatowej z uczniami warszawskich szkół podstawowych. Są to pomysły na uniwersalne, interaktywne zabawki inspirowane pudełkami terapeutycznymi, które Fundacja SYNAPSIS (partner projektu) na co dzień wykorzystuje w swojej pracy.
Inicjatywa ujawnia potencjał uniwersalnej zabawki edukacyjnej jak i rodzica, który takie zabawki codziennie wytwarza dla swojego dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Podczas realizacji projektu dotarliśmy do pomocy wykonywanych własnoręcznie przez rodziców, które mogą być doskonałą wskazówką dla projektantów, nastawiających się w swojej pracy na projektowanie uniwersalne.

Wydarzenia towarzyszące wystawie:
14.10.2015, godz. 14.00 – 15.30

Warsztaty dla szkół podstawowych
15.10.2015, godz. 14.00 – 15.30
Warsztaty dla szkół podstawowych
16.10.2015 godz. 17.00
Spotkanie z projektantami / warsztaty
17.10.2015 godz. 16.00
Spotkanie z rodzicami
18.10.2015 godz. 11.00
Warsztaty dla rodzin
20.10.2015
Warsztaty dla szkół podstawowych

Warsztaty dla szkół podstawowych to spotkanie z projektantem oraz terapeutą podczas którego uczestnicy (uczniowie szkół podstawowych) dowiedzą się czym jest spektrum autyzmu oraz wykonają samodzielnie pudełka terapeutyczne, które przekażemy ośrodkom do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Spotkanie z projektantami / warsztaty. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zacząć projektować uniwersalnie oraz tych, którzy mają już doświadczenie w tym temacie. Artur Gosk, Kosmos Project i Pani Jurek opowiedzą o swoich doświadczeniach w pracy nad zabawkami a finalnie zaproszą na warsztaty, podczas których uczestnicy zmierzą się z tematem projektowania zabawki dla wszystkich.
Spotkanie z rodzicami. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy codziennie wykonują pomoce dydaktyczne dla swoich dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Spotkanie poprowadzi specjalista-terapeuta. Będzie można wymienić się doświadczeniami oraz zainspirować do dalszej pracy.
Warsztaty dla rodzin to spotkanie z projektantem oraz terapeutą podczas którego uczestnicy (dzieci z rodzicami) dowiedzą się czym jest spektrum autyzmu oraz wykonają samodzielnie pudełka terapeutyczne, które przekażemy ośrodkom do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Serdecznie zapraszamy na wystawę oraz wydarzenia towarzyszące.
Zapisy prosimy kierować na adres: edyta.oldak@wwarszawie.org.pl
Organizator projektu: Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie”
Partnerzy: Fundacja SYNAPSIS, Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, Warsztat Warszawski
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu m.st. Warszawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz