wtorek, 2 grudnia 2014

Uczta intelektualisty przy placu Konstytucji

W najbliższą sobotę, 6.12. o godz. 17.00, będzie miał miejsce już XIV Międzynarodowy Wieczorek Popularno-Naukowy. Program organizowanego przez miłośników nauki i sztuki wydarzenia obejmuje trzy godzinne wykłady, przerywnik artystyczny oraz swobodną dyskusję między uczestnikami. Wszystko w gościnnych podwojach Warsztatu Warszawskiego przy placu Konstytucji 4.

Tradycja spotkań w popularno-naukowym klimacie, organizowanych najpierw przez studentów, później zaś absolwentów, wydziału matematyki i informatyki UW, sięga 2007 roku. Już wtedy wykształciła się ich charakterystyczna formuła: przystępnych wykładów, dotykających najrozmaitszych dziedzin i adresowanych do szerokiego kręgu odbiorców, połączonych ze swobodną dyskusją w przerwach pomiędzy nimi. A wszystko okraszone muzyczną częścią artystyczną i przepysznym poczęstunkiem przygotowanym przez samych uczestników.

Spotkania w gronie znajomych, które początkowo gromadziły dwudziestu/trzydziestu gości zaczęły się przekształcać w duże wydarzenia, w których uczestniczyło przeszło 70 osób; w sumie przez wszystkie edycje przewinęło się ich około dwustu. Stopniowy wzrost Wieczorków zaowocował też przeniesieniem się spotkań z prywatnych mieszkań do sal różnych instytucji. Gościny najbliższej, XIV edycji imprezy, udzieli Warsztat Warszawski prowadzony przy placu Konstytucji 4 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Tematyka wykładów, których będziemy mieli przyjemność wysłuchać 6.12., powinna zaspokoić intelektualne gusta bardzo różnych słuchaczy. Zarówno tych o najściślejszych umysłach, którzy z chęcią posłuchają o kryptografii, historyków, interesujących się dziejami naszej dyplomacji, jak i tych z nas, którzy chcieliby wiedzieć jak odbieramy muzykę.

Bliższe szczegóły dotyczące programu wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej http://www.uczta-intelektualisty.pl/ oraz na facebookowym profilu wydarzenia, przez który również następuje rejestracja uczestników: https://www.facebook.com/events/1567052396862165/.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza