poniedziałek, 3 listopada 2014

Zapraszamy położne na warsztaty kompetencji międzykulturowych

Fundacja „Kultury Świata” zaprasza położne, lekarki, studentki medycyny i położnictwa na warsztaty kompetencji kulturowych dotyczące pracy na misji medycznej i pracy w Polsce z migrantkami.

W Warsztacie odbędą się dwa szkolenia z serii:
• 15 listopada – Praca położnej w Tanzanii
Spotkanie na temat Tanzanii i realiów dotyczących zdrowia reprodukcyjnego w tym kraju poprowadzi Monika Nowicka – doświadczona położna, mająca wieloletnie doświadczenie pracy w Tanzanii oraz Magda Kołba – afrykanistka i współpracowniczka FKŚ, która przebywała w Tanzanii jako wolontariuszka.

• 16 listopada – Praca położnej z migrantkami – Wietnam
Na wielu oddziałach położniczych można w Polsce spotkać rodzące pochodzące z innych krajów – dużą ich grupę stanowią Wietnamki. O pracy z kobietami pochodzącymi z tego kręgu kulturowego opowiedzą Nikoleta Broda – położna związana ze Szpitalem św. Rodziny często pracująca z Wietnamkami i Marta Piegat-Karczmarczyk, trenerka i psycholożka międzykulturowa.
Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Na każde ze szkoleń prowadzona będzie oddzielna rekrutacja. Można wziąć udział w kilku spotkaniach – polecamy połączenie jednego szkolenia dotyczącego pracy w Afryce i jednego na temat pracy z migrantkami – choć oczywiście nie jest to obowiązkowe.

Formularze zgłoszeniowe i informacje o projekcie dostępne są tutaj: http://www.kulturyswiata.org/aktualnosci/warsztaty-kompetencji-miedzykulturowych.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 10 listopada na adres: magda.kolba@kulturyswiata.org

Wydarzenie na portalu facebook: https://www.facebook.com/events/654880277942917/?fref=ts

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz