wtorek, 29 lipca 2014

Samba na placu Konstytucji

Poczuj się jak w Brazylii nie tylko z powodu upałów!
9 sierpnia na placu Konstytucji przed Warsztatem nauczymy się tańczyć gorącą sambę, axe i afoxe, posłuchamy opowieści o sambie, kulturze Brazylii i tajemniczej religii Candomble, a na koniec obejrzymy krótkometrażowe filmy o tańcu
zrealizowane przez Fundację Młodego Kina: "Taniec", "Metrum 2", "Magia samby", "Festiwal Bębnów", "Hiphop". Wydarzenie poprowadzi Anna Tarka

Harmonogram:
16:00-16:30 pokaz tańca (axe)
16:30-18:00 wykład: historia samby, kultura Brazylii, wierzenia Brazylii
18:00-19:30 warsztat taneczny (samba)
19:30 - pokaz filmów krótkometrażowych o tańcu

Anna Tarka o sambie i o sobie:
SAMBA - Jest pochwałą radości, stymuluje pewność siebie, otwiera na świat, na nowych ludzi i pozwala chodzić z nosem w chmurach, kołysząc biodrami.
Technika wykonywana jest zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Zajęcia niezwykle integrują grupę, uczą wspólnego rytmu i otwierają uśpione w nas moce pierwiastka żeńskiego i męskiego.
Samba budzi do tańca biodra i klatkę piersiową, rozluźnia zestresowany kręgosłup i nadaje skrzydeł, kiedy mamy leniwy czas.
Nazywam się Ania Tarka. Jestem instruktorem samby brazylijskiej. Taniec jest obecny w moim życiu od dziecka. Od lat uczę się wielu technik ruchowych, takich jak: jazz, modern, taniec towarzyski, tańce w kręgu.
Sambę poznałam w 2006 roku w Polskim Teatrze Tańca, gdzie spotkałam swojego mistrza – Ivana Vasconellos da Silva. Potem był wyjazd do Brazylii i nauka samby w Salvador da Bahia – centrum rdzennej samby. Ciągle doskonalę swoje umiejętności pod okiem: Xandy Liberato, Ivana Vasconcellosa, Pedro Rosa i wielu innych nauczycieli z Escola de Dança da Fundaçao Cultural do Estado da Bahia w Salvador da Bahia.
Najbardziej lubię prowadzić parady taneczne i warsztaty tańca.
Inne pasje; kino, fotografia sportowa.

Wydarzenie organizujemy wspólnie z Fundacją Młodego Kina.
Wstęp wolny, zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/888021214545851/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz