czwartek, 12 czerwca 2014

Wolontariusze poszukiwani!Urząd m.st. Warszawy wspólnie z Fundacją Amicus, dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020, prowadzić będzie do grudnia 2014 r. projekt dla warszawskich seniorów, oferujący zajęcia w zakresie podnoszenia umiejętności w korzystaniu z nowoczesnych technologii.

W związku z realizacją projektu do 16 czerwca 2014 r. trwa nabór osób, które wolontarystycznie zaangażują się w edukację cyfrową osób starszych. Od kandydatów wymagamy znajomości obsługi komputera i Internetu oraz gotowości do prowadzenia szkoleń z osobami starszymi.

Dla osób zakwalifikowanych do projektu oferujemy cykl bezpłatnych szkoleń tematycznych, które pozwolą na uzyskanie niezbędnych umiejętności do prowadzenia zajęć z seniorami. Zajęcia będą oparte na specjalnie w tym celu przygotowanych podręcznikach dla animatora i seniora. Ich tematyka dotykać będzie zagadnień najbardziej interesujących seniorów. Projekt jest szansą na zdobycie praktycznej wiedzy, poznania ciekawych ludzi oraz społecznego zaangażowania się na rzecz wzmocnienia więzi międzypokoleniowych.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza oraz przesyłanie go na adres esenior@um.warszawa.pl . Zgłoszenia przyjmujemy do 16 czerwca 2014 r.
 
Formularz dostępny jest na stronie http://senioralna.um.warszawa.pl/
W przypadku dodatkowych pytań związanych z rekrutacją Animatorów prosimy o kontakt:
tel. 22 443 02 78, e-mail: esenior@um.warszawa.pl

Jeżeli lubisz pracować z ludźmi i chcesz zaangażować się społecznie, ten projekt jest dla Ciebie! Udział w projekcie to szansa na dołączenie do warszawskiej grupy Animatorów Integracji Cyfrowej oraz zdobycie praktycznych umiejętności prowadzenia szkoleń dla osób dorosłych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz