środa, 17 października 2012

Otwarta debata na temat komunikowania i promocji incjatyw lokalnych już 25 października w Warsztacie!


Kolejne seminarium otwarte w ramach Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich przed nami!

25.10.2012 r. w WARSZTACIE, w godz. 17:30 - 20:00, odbędzie się debata pod hasłem : „URUCHOM SĄSIEDZKIE KANAŁY - NIECH O NAS GADAJĄ”. Temat ważny, potrzebny, choć często niedoceniony przez aktywistów, pomijany przy okazji mniejszych, lokalnych wydarzeń. Nie dziwi fakt, że sąsiedzi i sąsiadki nie chcą przychodzić na spotkania, o których nic nie wiadomo lub które są przedstawione w nieczytelnej formie. Zapominamy o lokalnych mediach czy innych ogólnie dostępnych kanałach. Osiedlowy sklep, klatka schodowa, biblioteka, dom kultury, prywatna firma, kawiarnia - o możliwości wykorzystania w swoich działaniach promocyjnych różnych miejsc dowiecie się przychodząc 25go października do Warsztatu.

Bez względu na to, czy tworzycie grupę formalną, czy też nie, kreowanie dobrego wizerunku jest Wam potrzebne. Odbiorcy Waszych działań są tuż obok. Tak samo jak potencjalni darczyńcy. Pozwólcie im o sobie usłyszeć!

Chaos komunikacyjny skutecznie potrafi zagłuszyć nawet najlepszą akcję, a przecież warto jest być widocznym, by nawiązywać trwałe relacje z innymi, integrować się, jak również stawać się wiarygodnym w przestrzeni miejskiej.

Na debacie dowiecie się, jak komunikować o ważnych dla nas sprawach, jak dotrzeć do trudnego odbiorcy, poznacie nowe narzędzia komunikacji Internetowej.

Aktywne sąsiedztwa są szczególnie istotne w rozwoju dużych, nowoczesnych miast, wiec niech będzie o nich głośno też w Warszawie!

Gośćmi spotkania będą:
Agnieszka Matan - aktywistka ochocka i nie tylko, była koordynatorka Q-Ruchu Sąsiedzkiego w Warszawie, jej ostatnia miłość to działania w klubie sąsiedzkim Tarczyńska 11, filmowiec i PRowiec z zamiłowania. Opowie o promocji inicjatyw oddolnych i sposobach dotarcia do sąsiadów, do których trudno dotrzeć.
Bartłomiej Włodkowski - Szef Fundacji AVE, laureat III Ogólnopolskiego Konkursu im. Heleny Radlińskiej dla Animatorów Społecznych, redaktor radiowy i prasowy, inicjator wielu społecznych przedsięwzięć, w tym gazety osiedlowej. Opowie o różnych pomysłach promocji i komunikacji, również z punktu widzenia większej organizacji.
Jarosław Rosłoniec - pomysłodawca i realizator portalu zamieszkani.pl, pasjonat Internetu, zwolennik wykorzystania kanału internetowego dla skuteczniejszych procesów komunikacji i zarządzania w małych i średnich przedsiębiorstwach, wspólnotach mieszkaniowych. Z wykształcenia ekonomista, finansista, menedżer, doradca biznesowy w obszarze e-biznesu. Pomoże oswoić nowe technologie na rzecz lokalnych inicjatyw.

UWAGA: Zapewniamy opiekę nad dziećmi i słodki poczęstunek w czasie spotkania.

Q- Sąsiedzi, czekamy na Was już w czwartek, 25.10.2012 r. Będzie o nas głośno!Wydarzenie jest współorganizowane przez Q Ruch Sąsiedzki i Warsztat, Centrum Komunikacji Społecznej
Urzędu m. st. Warszawy.

1 komentarz:

  1. nie żebym się czepiał, ale na znalezienie adresu spotkania musiałem poświęcić trochę uwagi :(

    Przychodząc z internetowego linka na tą stronę nie ma się pojęcia gdzie warsztat się mieści (skoro strona po polsku to pewnie w Polsce ale może w UK?). Dowiaduję się kiedy, o której, że mogę zabrać dzieci, ale podstawowej informacji jak adres spotkania to już nie ma na widoku.

    OdpowiedzUsuń