Czy mieszkańcy mogą sugerować miastu gdzie potrzebny jest remont? Na co wydawane jest w tym roku 20 mld zł? Co nas czeka w związku z Euro 2012? Co ze ścieżkami rowerowymi i podjazdami? Jako ominąć korki w mieście? Na te i wiele innych pytań otrzymacie odpowiedź podczas spotkania z szefem Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym, pierwszą i jedyną tego typu miejską instytucją w Polsce!
Spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 1 grudnia br. o godz. 18:00 w WARSZTACIE, lokalu przy pl. Konstytucji 4. Rozpoczyna ono nowy cykl w ramach, którego z mieszkańcami spotykać się będą Pełnomocnicy Prezydenta m.st. Warszawy.
- Wielokrotnie słyszeliśmy opinie, że Pełnomocnicy to osoby, które niewiele robią. Tymczasem zajmują się oni bardzo ciekawymi tematami, wzbudzającymi nierzadko wiele emocji wśród mieszkańców – mówi Łukasz Będkowski z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, pomysłodawca projektu – Chcemy pokazać, że to nieprawda. W trudnych warunkach, udaje im się wiele osiągnąć dla miasta i jego mieszkańców. Poza tym prywatnie, to także bardzo ciekawe postaci – dodaje.
Zagospodarowanie nabrzeży Wisły czy Traktu Królewskiego, równouprawnienie, współpraca z organizacjami pozarządowymi, edukacja kulturalna, Euro 2012, wreszcie remonty. To tylko niektóre z tematów, którymi zajmują się specjalnie do nich powołani przez Prezydent Warszawy urzędnicy.
Korki, remonty, zatłoczone ulice, chodniki i komunikacja miejska. Każdy z nas doświadcza tego na co dzień mieszkając w Warszawie. Czy można w tym temacie lepiej się zorganizować? Jak planowane są inwestycje w mieście, których mało kto wie, tylko w tym roku jest aż 1800! Czy będziemy gotowi na przyjęcie kibiców podczas Euro 2012 i gdzie na jego potrzeby powstanie największy deptak w Stolicy? Jak ominąć korki dzięki portalowi eInwestycje.um.warszawa.pl? Po co nam w ogóle taka instytucja jak Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym, pierwsza tego typu miejska instytucja w kraju!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz