środa, 21 września 2016

Stowarzyszenie Centrum Badań nad Zagładą Żydów zaprasza


Pięćdziesiątki w drodze" - Pytania o "Szczęście"


FUNDACJA "KORONY DRZEW" - DOBRE ŻYCIE PO 50 zaprasza na drugie spotkanie z serii „Pięćdziesiątki w drodze” – pytania+/-.
Tym razem PYTANIA O SZCZĘŚCIE

Otacza nas przyroda, ludzie, muzyka, wytwory naszych myśli i rąk: domy, obrazy, rzeźby, samochody, kolorowe ubrania, drony, drukarki 3D.
Co sprawia, że tworzymy te rzeczy, nazywamy je, chcemy by były użyteczne. Co w nas popycha nas do działania? Do tego, że chcemy żyć? Co sprawia, że człowiek słyszący diagnozę śmiertelnej choroby swojego organizmu potrafi ją uleczyć? Co sprawia, że chce to robić?
Co sprawia, że uśmiechasz się na co dzień?
Na te i tysiące innych pytań, odpowie nam nasz gość specjalny, PANI ZUZANNA CELMER
Jak mówi Prof.dr hab. Czesław Czabała "Szczególnie istotnym wkładem pracy Zuzanny Celmer było popularyzowanie problematyki rozwiązywania konfliktów małżeńskich i rodzinnych przez publikacje, audycje radiowe i telewizyjne. Przez wiele lat brała także udział w szkoleniu terapeutów rodzin i małżeństw. Sama przeszła także wiele różnych szkoleń, stale podnosząc własne kwalifikacje i poszukując sposobności doskonalenia własnych umiejętności psychoterapeutycznych."
Pani Zuzanna Celmer była przez kilka lat trenerem Międzynarodowego Forum Kobiet, w którym realizowała autorski program „Weekend dla siebie”.
Od lat współpracuje z różnymi czasopismami ( 21 lat prowadziła dział rozwiązywania problemów życiowych w tygodniku „Zwierciadło”) , z radiem i telewizją, gdzie miała także własne programy.
Prowadzi treningi interpersonalne, warsztaty i seminaria rozwoju osobistego, na temat których z pewnością będzie można się dopytać i zgodnie z własnym życzeniem zapisać..

Tak jak poprzednio spotkanie bedzie miało charakter dwustopniowy tzn, po rozmowie z Panią Zuzanną Celmer firma Promedica przedstawi swoją ofertę pracy dla chętnych osób, które są w trudnej sytuacji życiowej, a chciałyby ją poprawić. Nie proponujemy żadnego rodzaju MLMów. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania propozycji, bo być może jeśli nie sami, to znamy kogoś, kto mógłby skorzystać z propozycji i odmienić swój los.

CHĘTNYCH NA SPOTKANIE ZAPRASZAMY do zgłoszenia się

podając w mailu: poczta@koronydrzew.org.pl

swoje imię i nazwisko oraz kontakt do siebie: mail, telefon

Można również zgłosić się telefonicznie do

Anna Białobrzeska
603443526

CZEKAMY NA PAŃSTWA

wtorek, 20 września 2016

Maraton Empatii




Maraton Empatii w Warsztacie Warszawskim
2 października 2016 r. (niedziela), godz. 10:30 – 14:30


W ramach Międzynarodowego Dnia Empatii 2 października zapraszamy Was do Warsztatu na Maraton Empatii!

Przygotowaliśmy coś zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Głównym celem Maratonu Empatii jest promowanie empatii, szerzenie wiedzy na temat Porozumienia bez Przemocy oraz wzajemne inspirowanie się do współtworzenia świata, którego fundamentem jest dialog, współpraca i wzajemny szacunek. To wcale nie musi być odległa przyszłość, stwórzmy świat pełen empatii już teraz!

Aby wziąć udział w naszym Maratonie nie trzeba mieć kondycji, nie potrzeba też wygodnych butów do biegania. Wystarczy pełne ciepła i ciekawości serce oraz otwarty umysł.

Zajrzyj do nas do Warsztatu! Weź ze sobą przyjaciół i rodzinę, i naładuj się empatią na cały nadchodzący rok J.

 

Bezpłatne warsztaty:

Warsztaty  bezpłatne, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy!

·         10:30 – 12:00 - Aleksandra Bagińska „Empatia w bliskich relacjach - kiedy nas wspiera?”

·         12:00 – 13:00 – Paulina Orbitowska-Fernandez: warsztaty dla dzieci oraz czytanie bajki „Urodziny Empatii”.

Zapisy: https://maraton-empatii-dla-dzieci.evenea.pl/

·         12:30 – 14:00 – Vesna Lorenc „W zgodzie ze sobą, w zgodzie ze światem”, warsztat rozwijający umiejętność dawania sobie empatii.

 

Inne atrakcje:

 

W przygotowaniu

 

Miejsce:


Warsztat Warszawski, Plac Konstytucji 4, Warszawa

 

Kontakt:


Jeśli masz pytania lub potrzebujesz więcej szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu mailowego: kontakt@empathicway.pl.

 

Współorganizatorki wydarzeń w Warsztacie:

- Magdalena Malinowska, www.empathicway.pl   
- Monika Konarska
- Aneta Choroszy
- Sylwia Włodarska

Organizatorzy Maratonu:

4. Maraton Empatii jest częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Działań Empatycznych. Współtworzy go zespół pełnych energii i pasji ludzi o wielkich sercach:
- Beata Kosiacka, www.babskadzungla.pl
- Vesna Lorenc, http://just-be.com.pl/
- Magdalena Malinowska, www.empathicway.pl   
- Lucyna Wieczorek, www.dojrzewalnia.pl

Zapraszamy!

poniedziałek, 19 września 2016

Stowarzyszenie Ekologiczne Światowid zaprasza

Stowarzyszenie Ekologiczne Światowid zaprasza na I piętro Warsztatu Warszawskiego przy pl. Konstytucji 4 na dwa spotkania;
1/ Jakość powietrza w Warszawie. Co uniemożliwia jego poprawę?
 Spotkanie odbędzie się 23 września 2016r. W godz. 11,00 – 17,00.
Prezentacja (mamy nadzieję, że interesująca), zostanie zademonstrowana  w godz. od 11,20 do ok. 12,30
2/ Kto opuści Warszawę: Lotnisko czy mieszkańcy?
Spotkanie odbędzie się 26 września 2016r., w godz. 16,00 – 19,30
W czasie pierwszego spotkania przedstawimy swój punk widzenia na przyczyny pogarszającej się jakości powietrza, mimo obowiązujących Programów Ochrony Powietrza np. w Warszawie od 13 lat, w kontekście czekającej Polskę rozprawy w Trybunale Sprawiedliwości za przekroczenia norm pyłu zawieszonego PM10.
Grozi za to wysoka kara.
W czasie drugiego spotkania zapoznamy uczestników z wykonanym przez nas  Raportem dotyczącym działalności portu lotniczego im. F. Chopina w kontekście narastającego problemu hałasu powodowanego jego działalnością.
Programy obu spotkań oparte są na szczegółowej analizie dokumentów powstałych na przestrzeni wielu lat, a także na własnych badaniach pomiarowych; analiza powietrza z Instytutem Badań Jądrowych, pomiary hałasu.
Bez zmian odpowiednich ustaw, powyższych problemów nie uda się rozwiązać o czym powiadomiliśmy kluby parlamentarne zapraszając ich przedstawicieli.
 Zapraszamy do wspólnej debaty i dyskusji! Wstęp wolny!
eko-swiatowid@o2.pl






środa, 14 września 2016

Active Citizens for Social Enterprise - są jeszcze wolne miejsca!

Designed by Freepik

AC4SE: Active Citizens for Social Enterprise – Aktywna Społeczność dla Ekonomii Społecznej
Program dedykowany przedstawicielom miejsc aktywności lokalnej z Warszawy


Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, we współpracy z British Council serdecznie zapraszają do udziału w innowacyjnym programie rozwojowym pn. Active Citizens for Social Enterprise – Aktywna Społeczność dla Ekonomii Społecznej, bazującym na metodologii British Council.

Dla kogo:
Program dedykowany jest przedstawicielom instytucji, firm oraz organizacji pozarządowych sprzyjających realizowaniu pomysłów mieszkańców działających w Warszawie zgodnie z ideą miejsc aktywności lokalnej (MAL).

Cele programu:
>         Rozwój wiedzy i umiejętności osób prowadzących MAL-e w zakresie działań wspierających inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej.
>         Wzmocnienie MAL-i  jako podmiotów działających na rzecz rozwoju lokalnego, zrównoważonego rozwoju i wzrostu zaangażowania mieszkańców w społeczną zmianę przy wykorzystaniu narzędzi ekonomii społecznej.
>         Rozwój sieci kontaktów i możliwości współpracy między MAL-ami.

Miejsce szkoleń:
Zajęcia odbywać się będą w jednym z warszawskich przedsiębiorstw społecznych - w Klubokawiarni Pożyteczna, przy ulicy Nowy Świat 58 w Warszawie.

O programie Active Citizens: 
Cała siła i skuteczność programu opiera się na uwolnieniu potencjału ludzi i stworzeniu im warunków do zainicjowania zmiany w ich środowisku. Na bazie tych doświadczeń British Council we współpracy z Social Enterprise Academy jesienią 2015 roku uruchomiło pilotażowy program pn. Active Citizens for Social Enterprise, którego celem jest kształcenie i wspieranie liderów przedsiębiorstw społecznych. Kontynuując działania zakończone sukcesem i idąc kluczem programu Active Citizens, tym razem opracowana metodologia pracy skupiła się na potrzebach liderów, którzy realizując cele społeczne, poza prowadzeniem biznesu, bardzo często mają szeroki wpływ na zmianę i poprawę życia lokalnej społeczności. Tworzą na przykład miejsca pracy dla jej członków lub promują aktywną postawę i zachęcają do angażowania się w życie społeczne, edukują bądź bezpośrednio pomagają materialnie najbardziej potrzebującym. W oparciu o doświadczenia ze współpracy pomiędzy British Council FISE stworzyło program szkoleniowy dostosowany do potrzeb rozwoju w obszarze ekonomii społecznej lokalnych społeczności w Warszawie.
Więcej informacji ma stronie o programie: https://www.britishcouncil.org/active-citizens.


Założenia programowe Active Citizens for Social Enterprise:
Poniżej prezentujemy ogólny zakres tematyczny i założenia programu Active Citizens for Social Enterprise – Aktywna Społeczność dla Ekonomii Społecznej. Program szczegółowy uczestnicy otrzymają w pierwszym dniu zjazdu po uwzględnieniu potrzeb wskazanych na etapie rekrutacji.

Spotkanie I: 26 września 2016 r. (poniedziałek), godz. 10.00-14.00
1. Wprowadzenie do programu Active Citizens for Social Enterprise.
2. Ja: moja tożsamość, wartości, kultura.
>         Dlaczego miejsce aktywności lokalnej? Identyfikacja moich potrzeb, zasad, wartości, potencjału, próba odpowiedzi na pytanie dlaczego i po co robię to co robię w lokalnej społeczności?
3. Ja i Ty: dialog z innymi.
>         Dialog z innymi, dialog z członkami społeczności lokalnej. Otwartość na innych – realizacja pomysłów, nawiązywanie i budowanie relacji.

Spotkanie II: 5 października 2016 r. (środa), godz. 10.00-14.00
1. Społeczność lokalna a ekonomia społeczna.
>         Jaka jest moja społeczność? Ekonomia współdzielenia i solidarności. Przedsiębiorstwa społeczne w mojej społeczności. Typy i funkcje przedsiębiorstw społecznych.
2. Infrastruktura wsparcia ekonomii społecznej w Polsce.
>         Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej i współpraca z nimi. Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społeczne w Polsce. Źródła finansowania ekonomii społecznej
3. Wizyta w przedsiębiorstwie społecznym.

Spotkanie III: 12 października 2016 r. (środa), godz. 10.00-14.00
1. MAL jako źródło inicjatyw dla przedsiębiorstw społecznych.
>         Ekonomia społeczna – inicjatywy nieformalne. Kooperatywy, banki czasu, pomoc sąsiedzka, wspólne akcje, wspieranie liderów.
2. Współpraca MAL z przedsiębiorstwami społecznymi.
>         Społecznie odpowiedzialne zakupy. Zlecanie usług przedsiębiorstwom społecznym. Informacje o przedsiębiorstwach społecznych w Warszawie.
3. Wizyta w przedsiębiorstwie społecznym.

Spotkanie IV: 19 października 2016 r. (środa), godz. 10.00-14.00
1. Pomysł na rozwój przedsiębiorczości społecznej z wykorzystaniem lokalnego potencjału przy współpracy MAL.
>         Działania, wspólne inicjatywy, wzmocnienie i rozwój MAL-i z wykorzystaniem narzędzi ekonomii społecznej.
2. Plan działania MAL na rzecz ekonomii społecznej.
3. Podsumowanie i zakończenie programu.
Uczestnictwo w programie oznacza udział w czterech spotkaniach.            
                                      
Prowadzący:
Magda Klaus
Trenerka Active Citizens Social Enterprise Liders Programme, andragog (Wydział Pedagogiczny UW), doradca zawodowy (Studia Podyplomowe), trener Szkoły Biznesu i Doradztwa Personalnego Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys, autorka programów szkoleniowych i edukacyjnych z zakresu rynku pracy i ekonomii społecznej,  Od 2002 r. w Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych  realizuje projekty, animuje i koordynuje działania w obszarze ekonomii społecznej, wspiera rozwój i promocję przedsiębiorstw społecznych w Polsce (m.in. Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, Konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia, Znak eS – certyfikat jakości dla przedsiębiorstw społecznych).

Przemysław Kozak
Psycholog, trener biznesu, administracji publicznej oraz NGO. Absolwent podyplomowych studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Trenerów Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys Jan Rober Sołtys. Licencjonowany trener programu „Spadochron”. Współautor Nawigatora Przedsiębiorczości – internetowego narzędzia IT dla osób planujących założenie działalności gospodarczej. Od 2010 r. zarządza działalnością gospodarczą FISE. Zrealizował kilkaset godzin szkoleń i doradztwa dla przedsiębiorstw społecznych i pracowników instytucji samorządowych zajmujących się ekonomią społeczną. Brał udział w opracowaniu nowego standardu działania na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez wykorzystanie instrumentów ekonomii społecznej.

Zgłoszenia do programu:
Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o wypełnienie formularza i przesłanie do Magdaleny Huszczy z FISE, na adres mailowy mhuszcza@fise.org.pl do dnia 19 września 2016 roku. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy z Magdaleną Huszczą.

Warsztaty Prewencji Kryminalnej

‘Nieznajomość prawa szkodzi’ – mawiali już dawno temu starożytni Rzymianie, a powiedzenie to nie straciło na ważności do dnia dzisiejszego. Choć na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, to właściwie każda strefa życia podlega prawnym regulacjom. Jak opasłe kodeksy mają się do naszej codziennej aktywności – publikowania treści na Facebooku, zakupów przez Internet, a także do pierwszych doświadczeń z alkoholem, narkotykami i seksem?
Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 zaprasza na warsztaty profilaktyki kryminalnej „
Sex, drugs & internet. Prawo w praktyce”. Skupimy się na trzech głównych blokach tematycznych dotyczących prawnych aspektów seksualności, narkotyków i bezpiecznego korzystania z Internetu, choć nie ograniczymy się tylko do nich. Podczas zajęć poruszymy także codzienne problemy, z którymi mogli się zetknęli niektórzy z Was:
• Zamówiłeś na Allegro nowego iPhona, natomiast sprzedawca przysłał ci bardzo gustownego, ale jednak, ziemniaka?
• W ciągu ostatniej doby dostałaś już 30 smsów, 73 wiadomości na FB i bukiet kwiatów swojego byłego chłopaka. Co zrobić, kiedy uwaga z jego strony przybiera uciążliwą formę?
• Jechałeś tramwajem i kontroler biletów przyłapał Cię na jeździe na gapę. Czy ryzykować podaniem danych kolegi?
• Jakich treści nie powinieneś publikować w Internecie, jeśli nie chcesz, aby do Twoich drzwi zapukali panowie z napisem „Policja” na plecach?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielą Wam nasi eksperci - praktykujący prawnicy i specjaliści z zakresu bezpieczeństwa. Przekonajcie się, że znajomość prawa się opłaca i że lepiej zapobiegać, niż musieć reagować. Rzeczowo, racjonalnie i bez moralizatorskiego tonu powiemy Wam o wszystkim, co warto wiedzieć, aby w dorosłe życie wkroczyć bez zaległych grzywien, mandatów i nieprzyjemnych spotkań z wymiarem sprawiedliwości.
Zapraszamy już 17 września, w godzinach 11:00 – 15:00 do Warsztatu Warszawskiego na Placu Konstytucji 4. Udział jest bezpłatny, a chętnych w wieku od 16 do 19 lat prosimy o rejestrację wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy:
https://goo.gl/forms/7oU2SXRGVsCIJNTr2. Na Wasze zgłoszenia czekamy do czwartku, 15 września, do godz. 23:59. Do zobaczenia!
Warsztaty są częścią projektu „Paragraf bliżej ludzi: kierunek bezpieczeństwo” współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach programu „Aktywne obywatelstwo”, organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej



 

poniedziałek, 12 września 2016

Scenka Prezentacji zaprasza!





SCENKA PREZENTACJI
Dla osób 60+

Autor projektu ^ prowadzący: Andrzej Kowalczyk (DJ Andrzej)


  •       Potańcówka poranna
  •       pogawędki sąsiedzkie


Sala: Warsztat Warszawski, Pl Konstytucji 4; 00-657 Warszawa

Terminy spotkań:

  • Czwartek 22.09.2016r. godz. 11.00 do 13.00
  • Czwartek 29.09.2016r. godz. 11.00 do 13.00
  • Czwartek 06.10.2016r. godz. 11.00 do 13.00
  • Czwartek 13.10.2016r. godz. 11.00 do 13.00


Projekt współfinansowany z środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.